كرونا دانشجویان خارجی را در خوابگاه های چینی محبوس كرد

كرونا دانشجویان خارجی را در خوابگاه های چینی محبوس كرد

به گزارش با فناوری به رغم شرایط سخت هزاران دانشجوی خارجی شهر ˮووهانˮ در سال نوی چینی، یك دانشگاه به آنها اعلام نموده كه ˮلطفا وحشت نكنید.ˮ!


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از ساوز چاینا مورنینگ پست، آمارها نشان داده است كه تعداد زیادی از دانشجویان خارجی در شهر "ووهان" برای گذراندن تعطیلات به كشورهای خود بازگشتند. ولی هنوز هم صدها دانشجوی خارجی در این شهر باقی مانده اند.
ولی شنیده ها از آن حكایت می كند كه این دانشجویان باقی مانده در ووهان خویش را در خوابگاه ها محبوس كرده اند و این اتفاق در حالی می افتد كه خانواده این دانشجویان نگران وضعیت فرزندان خود هستند.
این دانشجویان خارجی مشغول تحصیل در چین از روز پنجشنبه در اتاق های خود مانده اند چونكه تعداد مبتلایان به ویروس "كرونا" همچنان با سرعت در حال افزایش می باشد.
مقامات ووهان در روز پنجشنبه پروازها و سفرهای زمینی با قطار و اتوبوس به داخل و بیرون این شهر را ممنوع اعلام نموده اند و در تلاش هستند كه در تعطیلات سال نو چینی ها كه خیلی از مردم به مسافرت می روند، خطر گسترش این ویروس كشنده را كاهش دهند.
در بین جمعیت ۱۱ میلیونی شهر ووهان، چندهزار دانشجوی خارجی حضور دارند كه از راه بورس های تحصیلی دولت چین به این كشور جذب شده اند.
دانشجویان خارجی ووهان گفته اند كه دانشگاه های آنها عملكرد خوبی در ارتباط با این بیماری با آنها داشته است و اطلاع رسانی خوبی در ارتباط با این مورد انجام داده است.
ولی گفته شده كه با این وجود دانشجویان خارجی نارضایتی خویش را به مقامات دانشگاه ابراز كرده اند. چونكه در فصل تعطیلات و به دور از خانه های خود، در خوابگاه ها گیر افتاده اند.
یكی از دانشجویان خارجی دانشگاه ووهان اظهار داشت: خیلی از ما در تلاش هستیم كه برای دریافت اطلاعات معتبر، با وزارتخانه كشورهای خود تماس برقرار نماییم.
وی ادامه داد، شرایط در اینجا دشوار است و حتی ما برای رفتن به یك مغازه هم با مشكل مواجه هستیم.
این دانشجو افزود، شایعات بسیار زیادی در اطراف به گوش ما می رسد و حتی ما شنیده ایم كه در خوابگاه با مشكل كمبود مواد غذایی مواجه هستیم كه البته این مورد حقیقت ندارد.
یكی دیگر از دانشجویان خارجی دانشگاه ووهان اظهار كرد، از آنجائیكه فصل تعطیلات است، ووهان شبیه به شهر ارواح شده و به معنای واقعی كلمه كسی در خیابان ها نیست.
یكی از دانشجویان مقطع كارشناسی ارشد كه اهل سنگاپور است هم گفته كه ۳ روز گذشته را در اتاق خوابگاه گذرانده و اظهار كرده كه به نظر می آید در هیروشیما زندگی می كنم.
خسارت های وارد شده به چینی ها در فضای دانشگاهی این كشور هم دیده می شود. به نحوی كه احتمال دارد بعضی از دانشجویان خارجی كه برای گذراندن تعطیلات به كشورهای خود سفر كرده اند، دیگر به چین بازنگردند.1398/11/07
13:26:13
5.0 / 5
4151
تگهای خبر: دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است