اوریجین وسیله نقلیه خودران كروز برای سفرهای درون شهری

اوریجین وسیله نقلیه خودران كروز برای سفرهای درون شهری

به گزارش با فناوری شركت ˮكروزˮ از نوعی وسیله نقلیه خودران رونمایی كرده كه با هدف بهبود زندگی شهری ابداع شده است.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از تك كرانچ، شركت "كروز"(Cruise) اخیرا از وسیله نقلیه خودران خود معروف به "اوریجین"(Origin) رونمایی كرده كه محصول همكاری چند ساله این شركت با شركت "جنرال موتورز" (GM) و "هوندا"(Honda) است. این وسیله نقلیه كه شبیه به یك شاتل است، هیچ چرخ یا پدالی ندارد و برای سفر كردن با سرعت در بزرگراه ها طراحی شده است.
"كایل وگت"(Kyle Vogt)، مدیر ارشد فناوری و از بنیانگذاران كروز اظهار داشت: طراحی داخلی این شاتل، اتاقكی با صندلی های رو به یكدیگر را شامل می شود كه معمولا مسافران آنرا در مسافرت با قطار تجربه می كنند. هر كدام از صندلی ها به پورت USB مجهز هستند تا بتوانند نیازهای مسافران را برآورده كنند. نمایشگرهای دیجیتالی كه بالای اتاقك قرار دارند، اطلاعات مربوط به سفر را در اختیار مسافران شاتل می گذارند.


وگت اضافه كرد: درهای شاتل به طرف بیرون باز نمی شوند؛ در نتیجه دوچرخه سوارانی كه كنار آن حركت می كنند، در امان خواهند بود.
می توان اظهار داشت كه اوریجین، هدف كروز را از عرضه یك سرویس رانندگی اشتراكی در مقیاس مورد نظر به نمایش می گذارد. زمان و نحوه عرضه این سرویس، سوالات مهمی هستند كه هنوز بی پاسخ مانده اند.
"دان آمان"(Dan Ammann)، مدیرعامل كروز اظهار داشت: این وسیله نقلیه، فقط یك مفهوم ابتدایی نیست بلكه یك وسیله نقلیه است كه كروز می خواهد از آن برای سرویس رانندگی اشتراكی استفاده نماید.


در هر حال نباید انتظار داشته باشیم كه بزودی اوریجین را در جاده های عمومی ببینیم چونكه این وسیله نقلیه خودران هنوز قوانین فدرال آمریكا همچون "استانداردهای ایمنی فدرال موتور"(FMVSS) را كه طراحی، ساخت، عملكرد و دوام خاصی برای وسایل نقلیه می طلبد، رعایت نكرده است.
به قول آمان، اوریجین مقرر است هم اكنون در محیط های خصوصی و بسته مانند محوطه كارخانه جنرال موتورز در میشیگان و یا محوطه كارخانه هوندا مورد استفاده قرار بگیرد.
وی ادامه داد: این وسیله نقلیه، هزینه بسیار كمی خواهد داشت چونكه اگر ما واقعا در مورد بهبود زندگی و شهرهای خود جدی باشیم، باید این طرح را طوری انجام دهیم كه شمار قابل توجهی از مردم بتوانند از اوریجین استفاده كنند. این هدف محقق نمی گردد مگر این كه مردم بتوانند سفر با این وسیله نقلیه را به آسانی و با هزینه كمتر تجربه كنند.1398/11/02
22:50:56
5.0 / 5
4720
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است