اتحادیه اروپا توسعه هوش مصنوعی را محدود می كند

اتحادیه اروپا توسعه هوش مصنوعی را محدود می كند

با فناوری: اتحادیه اروپا می خواهد برای كاهش خطرات احتمالی هوش مصنوعی، قوانین جدیدی برای به كارگیری آنها عرضه نماید.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از گیزچاینا، پیش نویس انتشار یافته از نامه ای در مورد هوش مصنوعی نشان میدهد كه اتحادیه اروپا می خواهد قوانین جدیدی را دراین زمینه در نظر بگیرد. این قوانین، ابداع كنندگان حوزه هوش مصنوعی را محدود خواهدنمود تا اطمینان حاصل شود كه توسعه این تكنولوژیهای جدید با روشی اخلاقی صورت می گیرد.
مقامات اتحادیه اروپا در نظر دارند تا این قوانین جدید را در بخش هایی كه میزان خطر بالایی دارند، به كار بگیرند. این بخش ها، حوزه هایی همچون سلامت و حمل و نقل را در بر دارند. كشورهای عضو اتحادیه اروپا می توانند قوانین مربوط به ایمنی و تعیین مسئولیت را ارتقا بدهند. اتحادیه اروپا، اسناد مربوط به این قوانین را در اواسط ماه فوریه سال جاری منتشر خواهدنمود.

تشخیص چهره در مكان های عمومی
اتحادیه اروپا علاوه بر این قوانین، می خواهد فناوری تشخیص چهره را نیز برای مقامات دولتی و در سازمان های عمومی به كار بگیرد. این برنامه، قوانین استفاده از سیستم هایی مانند تشخیص چهره را در مكان های عمومی محدود خواهدنمود. این مقررات نشان می دهند كه دسترسی سازمان های دولتی و خصوصی به فناوری های مبتنی بر هوش مصنوعی، محدود خواهد شد؛ بدین ترتیب اتحادیه اروپا می تواند خطرات مربوط به این فناوری ها را مورد ارزیابی قرار دهد.
این نامه، قسمتی از كوشش های اتحادیه اروپا برای رسیدن به سطح پیشرفت چین و آمریكا در حوزه هوش مصنوعی محسوب می شود. می توان اظهار داشت كه این تلاش ها تا حدی، استانداردهای ارزشی اروپا همچون حریم شخصی كاربران را ارتقا خواهند بخشید.
در این نامه آمده است: بر طبق این قوانین می توان چارچوب نظارتی آینده را گامی فراتر برد. این قوانین، محدودیت زمانی جهت استفاده از فناوری تشخیص چهره در مكان های عمومی را نیز شامل می شوند. این روش می تواند به ارزیابی تاثیر این فناوری كمك نماید و از عهده شناسایی خطرات احتمالی نیز برآید.
منبع:

1398/10/28
14:30:26
5.0 / 5
4254
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است