ساخت اولین ماشین زمان در آمریكا!

ساخت اولین ماشین زمان در آمریكا!

با فناوری: وزارت انرژی آمریكا از ساخت نوعی ماشین شتاب دهنده ذرات آگاهی داد كه پیش تر ˮاستیون هاوكینگˮ آنرا ˮماشین زمانˮ نامیده بود.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از بیزینس اینسایدر، به زودی یك ماشین جدید ارائه خواهد شد كه می تواند نیروهای نگهدارنده ماده را مورد بررسی قرار دهد.
"وزارت انرژی آمریكا"(DOE) اعلام نمود كه نوعی ماشین شتاب دهنده ذرات در "آزمایشگاه ملی بروكهیون"(BNL) در نیویورك ساخته خواهد شد.
دانشمندان از شتاب دهنده ذرات جهت بررسی منشأ جهان و آرایه اتم ها استفاده می نمایند. طراحی این ماشین جدید، یك حلقه زیرزمینی را نشان میدهد كه پروتون ها و الكترون ها را حدودا با سرعت نور هدایت می كند.


هنگامی كه ذرات زیراتمی به یكدیگر برخورد می كنند، در یك مایع داغ ذوب می شوند. این مایع داغ، همان پلاسمایی است كه فورا بعد از رخداد "انفجار بزرگ" یا "بیگ بنگ"(Big Bang) شكل گرفت. به همین دلیل، "استیون هاوكینگ"(Stephen Hawking)، فیزیكدان معروف، شتاب دهنده ذرات را با ماشین زمان مقایسه كرده بود.
آزمایشگاه بروكهیون هم اكنون، خانه تنها شتاب دهنده ذره ای در حال اجرا در آمریكا است. این شتاب دهنده زیرزمینی، حدود چهار كیلومتر طول دارد و عملكرد آن نیز با شتاب دهنده های دیگر متفاوت می باشد.


این ماشین شتاب دهنده ذرات، تا سال ۲۰۳۰ آماده اجرا خواهد بود.
منبع:

1398/10/22
19:17:21
5.0 / 5
4425
تگهای خبر: آزمایش , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است