۸۲ اختراع ثبت بین المللی شد

۸۲ اختراع ثبت بین المللی شد

به گزارش با فناوری با حمایت كانون پتنت، ۸۲ پتنت ایرانی در دفاتر ثبت اختراع خارجی به ثبت رسید.به گزارش با فناوری به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پشتیبانی از ثبت اختراع در دفاتر معتبر خارجی یكی از اقدامات كانون پتنت معاونت علمی و فناوری در جهت تولید ثروت از مالكیت فكری و ایجاد بازار اختراعات و كسب درآمد از آنها است.
كانون برای تحقق این هدف خدماتی مانند ثبت اختراع در سیستم های پتنت معتبر جهان مانند «USPTO» و «EPO» و حمایت ۹۰ درصدی از كل هزینه های ثبت در ادارات معتبر ثبت اختراع را انجام می دهد. تا كنون مخترعان ایرانی با دریافت این حمایت ها موفق به ثبت بین المللی ۸۲ اختراع شدند.
و همینطور تا كنون یك هزار و ۶۸۸ درخواست در سامانه كانون برای دریافت حمایت ثبت شده كه از این تعداد ۲۷۴ پرونده بعد از ارزیابی مورد تایید قرار گرفته است.
همچنین ترویج و انتشار مفاهیم و موضوعات در رابطه با حقوق مالكیت فكری برای آگاهی بخشی به مخاطبان عام، توانمندسازی كارشناسان دفاتر مالكیت فكری دانشگاه ها و مراكز آموزش عالی كشور، برگزاری سمینارها و كارگاه های آموزشی مالكیت فكری دانشگاه ها و شركت های دانش بنیان، ایجاد بانك اطلاعاتی از فناوری ها و اختراعات پتنت شده و معتبر از دیگر اهدافی است كه در این كانون دنبال می شود.

1398/10/16
13:08:15
5.0 / 5
4646
تگهای خبر: آموزش , تولید , حقوق , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است