بررسی یك موسسه امنیتی؛

باج افزارها در سال ۲۰۱۹ به شهرداری ها علاقمند شدند

باج افزارها در سال ۲۰۱۹ به شهرداری ها علاقمند شدند

به گزارش با فناوری بررسی های مؤسسه امنیتی كاسپراسكای نشان داده است حملات باج افزارها به شهرداری ها و مؤسسات مرتبط به آنها مانند شوراهای شهرها در سال ۲۰۱۹ به شدت افزایش یافته است.به گزارش با فناوری به نقل از آسین ایج، بر مبنای همین بررسی در سال ۲۰۱۸ حداقل ۱۷۴ شهرداری یا مؤسسه و نهاد وابسته به شهرداری ها در سراسر جهان هدف حملات باج افزاری قرار گرفته اند.
۱۷۴ شهرداری یا نهاد وابسته به شهرداری كه در نقاط مختلف دنیا مورد حمله باج افزاری قرار گرفته اند در مجموع دارای بیشتر از سه هزار زیرمجموعه بوده اند. میزان این حملات در سال ۲۰۱۹ نسبت به سال ۲۰۱۸ بیشتر از ۶۰ درصد افزایش نشان داده است.
مجموع خسارات مالی ناشی از این حملات باج افزاری از مرز ۵۳ میلیون دلار گذشته و هر یك از آنها به صورت متوسط بیشتر از ۱۰۳ هزار دلار خسارت به بار آورده است. البته در این محاسبه، هزینه های مربوط به بازگرداندن كامپیوتر های صدمه دیده به حالت عادی و افزایش امنیت آنها محاسبه نشده است.
باج افزارهای مورد استفاده در این حملات از خانواده های مختلفی هستند، اما سه نوع باج افزار بیشتر از بقیه مورد استفاده قرار گرفته اند كه به ترتیب عبارتند از ریوك، پورگا و استاپ.
ریوك از یك سال قبل در دو بخش دولتی و خصوصی فعال بوده، پورگا كه نخستین بار در سال ۲۰۱۶ مشاهده شد اخیرا برای حمله به شهرداری ها به كار رفته و استاپ كمتر از یك سال عمر دارد و معمولاً خویش را در دیگر نرم افزارها مخفی می كند.

1398/10/05
15:10:44
5.0 / 5
4581
تگهای خبر: كامپیوتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است