اپل، سامسونگ، آمازون و گوگل متحد شدند

اپل، سامسونگ، آمازون و گوگل متحد شدند

به گزارش با فناوری چهار غول فناوری دنیای امروز یعنی شركت های اپل، سامسونگ، آمازون و گوگل به منظور ابداع یك استاندارد جهانی برای خانه های هوشمند همكاری خواهند كرد.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، وسایل هوشمند خانه یك موهبت برای افراد پر مشغله یا افراد بی نظم و تنبل است، اما هنوز هم برخی بلند شدن و رسیدن به آنها برای روشن كردنشان را تاب نمی آورند و می خواهند همه چیز با یك كنترل مدیریت شود.
هم اكنون بعضی از محصولات هوشمند یك برند با سایر برندها كار می كنند، در حالیكه برخی دیگر فقط روی پلتفرم های خاص خود كار می كنند. ازاین رو حتی تصمیم گیری در وهله اول برای انتخاب دستگاه های هوشمند می تواند یك دردسر باشد. اما حالا سه نام از بزرگترین نام ها در عرصه فناوری با یكدیگر متحد شده اند تا یك استاندارد جهانی برای خانه های هوشمند ابداع كنند.
وقتی این همكاری به نتیجه برسد، دیگر همه وسایل هوشمند خانه بر روی یك پلتفرم كار خواهند كرد و استفاده از همه آنها با یك روش واحد ممكن خواهد شد.
گوگل، آمازون، سامسونگ و اپل بعلاوه سایرین یك كارگروه همكاری معروف به "Zigbee Alliance" بوجود آورده اند كه بر مبنای پروتكل اینترنت (IP) در حال ایجاد یك استاندارد اتصال جدید برای خانه های هوشمند است.
برای مصرف كنندگان، این بدان مفهوم است كه همه وسایل هوشمند با یك شیوه و بر روی یك پلتفرم واحد كار خواهند كرد، اما این یك مزیت برای توسعه دهندگان هم خواهد بود. چونكه وجود یك استاندارد جهانی، توسعه محصولات را بهبود می بخشد و هزینه ها را هم می كاهد.
سایر شركت های عضو این كارگروه شامل "IKEA" و "Signify" (نام جدید "Philips Lighting") هستند. همه این شركت ها برای كمك به توسعه یك "استاندارد اتصال بدون حق امتیاز" همكاری می كنند.
هم اكنون این كارگروه هیچ نقشه راه یا جدول زمانی منتشر نكرده است، باآنكه تحولات و پیشرفت های بزرگ هر وقت رخ دهد، اعلام خواهد شد.
نكته مهم این است كه حالا بازیگرهای اصلی صنعت خانه های هوشمند در حال همكاری با یكدیگر برای ایجاد یك سیستم واحد هستند كه به ادغام فناوری خانه های هوشمند و كمك بیشتر آنها به زندگی روزمره مردم كمك می نماید.
منبع:

1398/09/29
00:10:22
5.0 / 5
4379
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است