تولید تراشه پیشرفته برای ربات ها و خودرو های خودران

تولید تراشه پیشرفته برای ربات ها و خودرو های خودران

با فناوری: شركت ان ویدیا از تولید تراشه ای پیشرفته به نام اورین برای كمك به طراحی خودرو های خودران و ربات ها آگاهی داده است.به گزارش با فناوری به نقل از زددی نت، ان ویدیا همین طور یك نرم افزار جدید سازگار با این تراشه عرضه نموده كه ای جی ایكس اورین نام دارد و مدیریت ربات ها و خودرو های خودران مجهز به تراشه اورین را تسهیل می كند.
اورین دو سال بعد از عرضه یك تراشه دیگر ان ویدیا به نام خاویر به بازار می آید كه آن هم جهت استفاده در خودرو های خودران و ربات ها طراحی شده بود. در واقع اورین نسخه پیشرفته خاویر شمرده می شود.
اورین مجهز به ۱۷ میلیارد ترانزیستور بوده و سرعت آن هفت برابر سریع تر از خاویر است. اورین هوش مصنوعی بالایی نیز دارد و می تواند ۲۰۰ تریلیون محاسبه را در یك ثانیه انجام دهد. ان ویدیا برای طراحی این دو تراشه میلیاردها دلار در حوزه تحقیق و توسعه سرمایه گزاری نموده و چهار سال برای این كار وقت صرف كرده است.
این شركت مدعی است استفاده از تراشه مورد اشاره در خودرو های خودران موجب تولید پلاتفورم هایی می شود كه اتومبیل ها را بطور كامل خودران كرده و دخالت انسان دراین زمینه را غیرضروری می سازند.


منبع:

1398/09/28
14:47:03
5.0 / 5
4379
تگهای خبر: تولید , ربات , شركت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است