با امضای تفاهم همكاری؛

دیتاسنترهای كشور رتبه بندی می شوند

دیتاسنترهای كشور رتبه بندی می شوند

به گزارش با فناوری سازمان فناوری اطلاعات ایران و سازمان نظام صنفی كامپیوتری كشور در جهت رتبه بندی مراكز داده (دیتاسنتر) تفاهم نامه همكاری امضا كردند.به گزارش با فناوری به نقل از مهر، این تفاهم نامه همكاری با هدف تدوین ضوابط و مقررات رتبه بندی دیتاسنترهای داخل كشور و صدور گواهی نامه های رتبه بندی این مراكز منعقد شد.
امیر ناظمی معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در این مراسم رتبه بندی دیتاسنترها در داخل كشور را سرآغازی برای تجمیع فعالیت این خدمات و حذف مراكز داده دولتی عنوان نمود.
وی با اشاره به اینكه بزودی فراخوان رتبه بندی مراكز داده منتشر می شود، یكی از دغدغه های جدی توسعه زیرساخت توسعه فناوری اطلاعات در كشور را رتبه بندی و ارزیابی مراكز داده با عنایت به استانداردگذاری های جهانی برشمرد و اظهار داشت: عدم وجود این رتبه بندی سبب شده استفاده از خدمات مراكز داده برای میزبانی سایت ها و سرورهای داده با استانداردهای مشخصی همراه نباشد و كسانی كه خدمات دیتاسنتر به مردم عرضه می دهند نمی توانند از امكانات دولتی مشوق ها و تعرفه های متفاوتی بهره مند شوند.
ناظمی اظهار داشت: با وجود ضوابط رتبه بندی و حل مشكلات در نظام مجوز دهی شاهد رویكردهای تشویقی همچون تسهیل امكانات در هزینه ترافیك و سوبسید در قیمت برق صنعتی خواهیم بود.
وی با اشاره به اینكه مزیت نهفته ای در حوزه دیتاسنتر در داخل كشور نسبت به منطقه وجود دارد، اظهار داشت: با وجود استانداردسازی دیتاسنترها در داخل ایران می توانیم شاهد دریافت خدمات میزبانی از كشورهای منطقه جنوب غرب آسیا و CIS برای میزبانی در این عرصه باشیم.
معاون وزیر ارتباطات اظهار داشت: ارزیابی مراكز داده طی این تفاهم نامه به آزمایشگاه های بخش خصوصی واگذار شده و در این راستا كارگروهی در سازمان نظام صنفی كامپیوتری معیارها و استانداردها را تعیین خواهد نمود. به دنبال این فراخوان مراكز داده دولتی وخصوصی رتبه بندی می شوند و ما امیدواریم این اتفاق، سرآغاز تجمیع دیتاسنترها در كشور و كاهش مراكز داده دولتی باشد.

1398/09/25
20:09:03
5.0 / 5
4372
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است