اپل صاحب مودم های موبایلی اینتل شد

اپل صاحب مودم های موبایلی اینتل شد

با فناوری: شركت اپل كسب و كار ساخت مودم های مخصوص موبایل شركت ˮاینتلˮ را خریداری كرد و احیانا بزودی دیگر از تراشه های شركت ˮكوالكامˮ در دستگاه های خود استفاده نخواهد كرد.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، شركت "اینتل" امروز فروش اكثریت تجارت مودم گوشیهای هوشمند خودرا به شركت اپل به انجام رساند. این معامله كه در ماه ژوئیه اعلام شده بود، یك میلیارد دلار ارزش دارد، بااینكه اینتل ادعا می كند كه هنوز متحمل ضرر چند میلیارد دلاری است.
اپل با در اختیار داشتن فناوری مودم "اینتل" می تواند اجزای بیشتری را برای دستگاه های متصل خود در خانه ایجاد كند تا اینكه به خرید از فروشندگانی مانند كوالكام(Qualcomm) روی آورد. ضمن اینكه چندی است كه روابط این دو شركت نیز شكرآب است.
این معامله فقط شامل تجارت مودم گوشیهای هوشمند اینتل است و اینتل هنوز كسب و كار ساخت مودم های كامپیوتر های شخصی، ابزارهای اینترنت اشیا(IoT) و وسایل نقلیه خودران را در اختیار دارد.
اینتل ادعا می كند كه تاكتیك های ثبت اختراع ضد رقابتی كوالكام، این شركت را به فروش تجارت مودم گوشیهای هوشمند به اپل وادار كرده است. مدیران این شركت در این مورد از كوالكام به دادگاه نیز شكایت كرده اند. یك قاضی نیز مقابل كوالكام رای داد، اما كوالكام درخواست تجدیدنظر كرد و پرونده به دادگاه تجدیدنظر رفته است.
با انجام این معامله، اپل صاحب تجهیزات كاملی می شود و قدرت تامین فناوری مودم خودرا در اختیار دارد و در هنگام طراحی و ساخت بعضی از مهم ترین مؤلفه های گوشیهای هوشمند خود، وابستگی كمتری به فروشندگان شخص ثالث خواهد داشت.
این شركت از زمان انتشار نخستین آیفون تابحال در حال گذار از تراشه های شخص ثالث است. سه مدل ابتدایی آیفون از پردازنده های سامسونگ استفاده می كرد، تا اینكه اپل از تراشه های سری A خود رونمایی نمود.
حالا نیز شایعه شده است كه اپل می خواهد پردازنده های اینتل را در بعضی از كامپیوتر های خود كنار بگذارد و آنها را با پردازنده های مبتنی بر پردازنده های ARM اپل جایگزین كند.
منبع:

1398/09/12
21:52:17
5.0 / 5
4936
تگهای خبر: آیفون , اپل , اینترنت , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است