كامپیوتر بند انگشتی بدون نیاز به باطری!

كامپیوتر بند انگشتی بدون نیاز به باطری!

با فناوری: پژوهشگران دانشگاه واترلو از تولید نوعی كامپیوتر پوشیدنی آگاهی داده اند كه نیازی به باتری ندارد و در نوك انگشت نصب می شود.به گزارش با فناوری به نقل از تك اكسپلور، این باتری پوشیدنی كاربردهای مختلفی دارد و تنها با لمس سطوح مختلف توسط نوك انگشت فعال شده و عمل می كند.
رایانه انگشتی مذكور كه تیپ تپ نام دارد، بوسیله برچسب های رادیویی RFID عمل می كند و قیمت چندانی نیز ندارد. با افزودن این كامپیوتر كوچك و ساده به ابزار و وسایل مختلف مانند دستكش های جراحی پزشكی و غیره می توان كاركردهای متنوعی را به آنها افزود. بعنوان مثال جراحان می توانند از این طریق در اتاق عمل به نمودارهای تعاملی برنامه ریزی جراحی دسترسی یابند.
همچنین جراحان می توانند با این كامپیوتر انگشتی در حین جراحی از نمایشگرهای لمسی استفاده كنند یا برای حركت برخی تجهیزات پزشكی در داخل بدن و هدایت آنها برنامه ریزی كنند. هدایت برخی اقلام و وسایل با حركات مختلف انگشت نیز از این طریق امكان پذیر خواهد بود.
همچنین از این كامپیوتر ها می توان برای ناوبری و مسیریابی پیشرفته با دست و تسهیل برقراری ارتباطات مخابراتی استفاده نمود. ممكنست در آینده كامپیوتر های مذكور در چارچوب برچسب به پوست بدن چسبانده شوند.

1398/09/10
14:39:46
5.0 / 5
4291
تگهای خبر: باتری , تولید , دانشگاه , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است