در دانشگاه ام.آی.تی ابداع شد

رباتی كه سالانه بیشتر از 100 هزار آزمایش انجام می دهد

رباتی كه سالانه بیشتر از 100 هزار آزمایش انجام می دهد

به گزارش با فناوری دانشمندان دانشگاه ˮام.آی. تیˮ، نوعی ربات ابداع نموده اند كه می تواند به انجام آزمایش ها، بررسی نتایج و تكرار آنها بپردازد.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از تك كرانچ، باآنكه علم بسیار هیجان انگیز است اما می تواند كسل كننده هم باشد. برخی آزمایش ها باید صدها یا هزاران بار تكرار شوند و این كار، به زمان و تلاش بسیاری نیاز دارد. دانشمندان دانشگاه "ام.آی. تی" (MIT) تلاش دارند تا این مشكل را برطرف كنند. آنها نوعی ربات ابداع نموده اند كه می تواند آزمایش را انجام دهد، نتایج را بررسی كند و در صورت ضرورت به تكرار آن بپردازد. به قول دانشمندان، این ربات تابحال موفق شده 100 هزار آزمایش را طی یك سال انجام دهد.
حوزه دینامیك سیالات، خیلی از نیروهای پیچیده و غیرقابل پیشبینی را شامل می شود و گاهی اوقات، بهترین راه برای درك این نیروها، تكرار است تا الگوهای مورد نظر ظاهر شوند.
این ربات معروف به "آی تی تی" (ITT)، پلت فرم رباتیكی برای آزمایش دارد كه برای انجام كارهای مكانیكی مانند بیرون كشیدن اجسام از آب طراحی شده اما این توانایی را هم دارد كه نتایج را هم به صورت هوشمند مورد بررسی قرار دهد، در جست و جوی اطلاعات بیشتر باشد و این كار را تا زمان داشتن یك گزارش پرارزش و كامل ادامه دهد.
در مقاله این پژوهش آمده است: آی تی تی تابحال حدود 100 هزار آزمایش انجام داده كه این آزمایش ها ارزشی معادل آزمایش های صورت گرفته توسط یك دانشجوی دكتری طی دو هفته را دارند.
بخش دشوار این پروژه، طراحی ربات نیست بلكه توانایی استدلال و درك آن است. ربات با كمك این توانایی می تواند آزمایش ها را تكرار كند و نتایج كارآمدی را عرضه نماید.


انسان ها برای انجام دادن چنین آزمایش هایی باید پارامترهای لازم را بررسی نمایند و در مورد نحوه انجام دادن آن تصمیم بگیرند اما این ربات می تواند به آنها كمك نماید تا در زمان خود صرفه جویی كنند و تصمیمات بهتری در مورد آزمایش داشته باشند.
شاید این ربات و اختراعات مشابه آن بزودی بتوانند كارهایی مانند آزمایش كردن را كه انسان ها برای انجام دادن آنها به مفاهیم و ایده های گوناگون نیاز دارند، بر عهده بگیرند. داده های این مقاله نشان می دهند كه ربات ها در هر موقعیتی می توانند كارها را به صورت رباتیك انجام دهند.
این پژوهش، در مجله "Science Robotics" به چاپ رسید.1398/09/08
10:20:13
5.0 / 5
4207
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است