فناوری جدید توشیبا

تشخیص ۱۳ نوع سرطان با یك قطره خون

تشخیص ۱۳ نوع سرطان با یك قطره خون

به گزارش با فناوری شركت ژاپنی توشیبا اخیرا خبر از ابداع یك فناوری داده است كه می تواند تنها با آزمایش یك قطره خون، ۱۳ نوع سرطان را با دقت ۹۹ درصد تشخیص دهد.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از ساینس دیلی، روشی جدید، ایمن و سریع برای تشخیص ۱۳ نوع مختلف سرطان توسط شركت توشیبا ابداع شده است.
این شركت می گوید كه یك فناوری بوجود آورده است كه دارای دقت ۹۹ درصدی است و برای انجام این كار فقط به یك قطره خون نیاز دارد.
این روش تشخیصی با همكاری بین موسسه تحقیقات ملی سرطان ژاپن و دانشگاه پزشكی توكیو ابداع شده است.
البته چند سال طول خواهد كشید تا این فناوری تشخیصی توشیبا در موسسات دولتی مورد استفاده عمومی قرار گیرد. طبق گفته گروه هایی كه روی آن كار می كنند، این دستگاه طی چند سال آینده تجاری می شود و سال آینده آزمایشات خویش را آغاز می كند.
امید است كه از این روش برای ارتقاء درمان سرطان در مراحل اولیه بیماری استفاده گردد.
این روش با بررسی انواع و غلظت مولكول های "میكروآر. ان. ای"(microRNA) كه از سلول های سرطانی در جریان خون ترشح می شوند، كار می كند.


لازم به ذكر است كه شركت های دیگر هم از روش تشخیص سرطان از نمونه خون استفاده می نمایند. با این وجود "كوجی هاشیموتو" دانشمند ارشد تحقیقات آزمایشگاه توشیبا می گوید: روش ما در مقایسه با روش های شركت های دیگر دارای بالاترین دقت در تشخیص سرطان، كمترین زمان مورد نیاز برای تشخیص و پایین ترین هزینه است.
روش توشیبا قادر به تشخیص ۱۳ نوع سرطان مختلف از قبیل سرطان های معده، مری، ریه، كبد، مجاری صفراوی، لوزالمعده، روده، تخمدان، پروستات، مثانه، پستان و همینطور ساركوم و گلیوما است.
آنچه حتی از تشخیص ۱۳ نوع سرطان مختلف با استفاده از تنها یك قطره خون برجسته تر است این است كه تراشه كوچك این شركت می تواند این تشخیص را تنها در مدت زمان دو ساعت انجام دهد. علاوه بر این، هزینه آن فقط ۱۸۰ دلار است.
این فناوری با عنایت به دقت بسیار بالا، هزینه كم، تشخیص سریع و تشخیص انواع سرطان می تواند به یك ابزار اساسی در مطب پزشكان در سراسر جهان تبدیل گردد.1398/09/05
14:47:24
5.0 / 5
4310
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است