بازتاب مراسم جایزه بین المللی مصطفی(ص) در رسانه های بین المللی

بازتاب مراسم جایزه بین المللی مصطفی(ص) در رسانه های بین المللی

به گزارش با فناوری مراسم اعطای تندیس های جایزه بین المللی مصطفی(ص) به پنج دانشمند برجسته جهان اسلام بازتاب گسترده ای در رسانه های بین المللی داشت.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا، جایزه مصطفی (ص) هر دو سال یك مرتبه به انتخاب برگزیدگان در حوزه های نانو، فناوری اطلاعات، زیستی و پزشكی، بخش عمومی و بخش دانشمندان مقیم كشورهای اسلامی اعطا می شود. سومین دوره جایزه مصطفی هم به پنج دانشمند جهان اسلام تعلق گرفت كه دوتن از آنها اهل تركیه و سه نفر دیگر هم ایرانی بودند.
این جایزه به پروفسور "اوگور شاهین"(Ugur Sgahin)، استاد ایمونولوژی در دانشگاه ماینز آلمان متولد سال ۱۹۶۵ از تركیه با اثر "توسعه و آزمایش بالینی واكسن های درمان سرطان بر مبنای mRNA برای هر بیمار" به وی تعلق گرفت.
پروفسور "عمران اینان"(Umran Inan) هم دیگر برنده جایزه مصطفی(ص) ۲۰۱۹ از كشور تركیه است. وی رئیس دانشگاه كوك تركیه و عضو انجمن فیزیك آمریكا، متولد سال ۱۹۵۰ دارای اثر "درك اثر متقابل موج و ذره حالت whistler در فضای نزدیك زمین و اتصال الكتروشیمیایی بین تخلیه رعد و برق و اتمسفر بالا در حوزه فیزیك یونسفری و جوی" است.
رسانه هایی چون "تایمز اسرائیل"، "نیویورك تایمز"، "واشنگتن پست" و " آسوشیتِد پِرِس" به پوشش اخبار این جایزه پرداختند. "نیویورك تایمز" و "واشنگتن پست" این جایزه را معتبر دانسته و به نقل از "سورنا ستاری" معاون علمی و فناوری رئیس جمهور نوشتند: دستاوردهای ایران از سرمایه گذاری روی جوانان ایرانی به دست می آید و نه صرفا درآمدهای نفتی.
"نیویورك تایمز"همچنین نوشت: این جایزه به رغم تحریم های آمریكا ضد ایران و توافق های هسته ای به برگزیدگان آن اعطا شد.
خبر برنده شدن این جایزه توسط این دو تركیه ای بازتاب های مختلفی در رسانه های مختلف تركیه هم داشت به نحوی كه رسانه های تركی از قبیل شبكه خبری "trthaber" كه وابسته به سازمان رادیو و تلویزیون تركیه است، روزنامه"milligazete" و نشریه "Daily Sabah" خبر برگزاری این جایزه را منتشر نمودند.1398/08/22
19:09:34
5.0 / 5
4528
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است