با همكاری محققان دانشگاه ام .آی .تی

بانك اطلاعات مدفوع ایجاد می شود

بانك اطلاعات مدفوع ایجاد می شود

به گزارش با فناوری محققان آمریكایی قصد دارند با هدف بهبود سلامت كلی روده ها، یك بانك اطلاعاتی از مدفوع انسان بسازند.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، انجمن "Seed" كه راجع به میكروبیوم انسان تحقیق می كند، با محققان دانشگاه "ام آی تی"(MIT) همكاری كرده تا پروژه جدیدی را به انجام برساند.
الان یك گروه تحقیقاتی از دانشگاه ام.آی. تی در حال كار روی یك ابزار هوش مصنوعی به نام "Auggi" هستند كه قادر به تجزیه و تحلیل تصاویر مدفوع انسان است.
در وب سایت گروه تحقیقاتی "Seed" آمده: روزانه همه ما با دفع مدفوع اطلاعات مهمی راجع به سلامتی خویش را در می یابیم.
اطلاعات دقیق راجع به مدفوع از قبیل خصوصیت های آن همچون اندازه، شكل، رنگ و بافت، بینش مهمی راجع به سلامت كلی بدن ما عرضه می دهد.
در این راستا تیم تحقیقاتی این پروژه امیدوارند با بررسی شرایط روده از راه تحقیقات خود اطلاعات بیشتری راجع به آن پیدا كنند.
این محققان تخمین زده اند كه حدودا سه چهارم جمعیت كره زمین به شكلی از مشكلات گوارشی نظیر یبوست، اسهال، نفح و حركات نامنظم روده رنج می برند.
آنها قصد دارند با آموزش ابزار هوش مصنوعی auggi به منظوری یادگیری نحوه طبقه بندی تصاویر كاربران، با استفاده از مقیاس تشخیصی "بریستول" ایجاد یك بانك اطلاعاتی جامع از مدفوع انسان را جهت بررسی كلی سلامت روده ایجاد كنند.
برای اطمینان از حفظ حریم شخصی كاربران، محققان تمام داده ها و سایر اطلاعات شناسایی شده را كه به عكس ها متصل است، پیش از ارسال به ابزار هوش مصنوعی "Auggi" برای تجزیه و تحلیل، پاك می كنند.
البته محققان یك نمونه اولیه اطلاعات را تشكیل دادند تا توانایی "Auggi" در قابلیت تشخیص شكل مدفوع را آزمایش نمایند.
هدف دراز مدت تیم تحقیقاتی این پروژه ایجاد ابزاری است كه به كاربران اجازه می دهد سلامت روده خویش را بهتر مدیریت كنند. به خصوص افرادی كه با مشكلات گوارشی دست و پنجه نرم می كنند.
افرادی كه علاقمند به شركت در این پروژه هستند می توانند به سایت "seed.com/poop" رجوع كنند.1398/08/08
18:49:46
5.0 / 5
4192
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است