حضور ربات پرستار در بیمارستان های آمریكا

حضور ربات پرستار در بیمارستان های آمریكا

با فناوری: مدت هاست كه از ربات ها بعنوان ابزاری برای مراقبت از سالمندان و یا افراد بیمار استفاده می شود حالا بنابر گزارش ها از یك ربات به نام ˮموكسیˮ(Moxi) بعنوان دستیار پرستار در ˮبیمارستان تگزاسˮ استفاده می شود.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از زد. دی. نت، سال قبل این ربات توسط شركت "دیجیتال رباتیكز"(Diligent Robotics) واقع در بوستون آمریكا توسعه داده شد و طی این یك سال بعد از پشت سر گذاشتن آزمایش های بسیار توسعه دهنگان تصمیم گرفتند تا از آن بعنوان دستیار پرستار در یك مركز پزشكی استفاده كنند.
شركت "ترو ونچرز"(True Ventures) از این شركت حمایت كرده و بر روی پروژه های آن سرمایه گزاری نموده است. از آنجایی كه در آمریكا با كمبود پرستار مواجهند پس استفاده از این ربات بهترین گزینه است چونكه بنابر گزارش دفتر آمار كار آمریكا، تقاضا برای پرستاران در آمریكا از ۲.۷ میلیون در سال ۲۰۱۴ به ۳.۲ میلیون در سال ۲۰۲۴ افزایش خواهد یافت.
سال قبل دیجیتال رباتیكز بعد از آنكه این ربات را توسعه داد برای آزمایش قابلیت های این ربات از آن به صورت آزمایشی به مدت چند ماه در چهار بیمارستان ایالات متحده بهره برد.
"آندره توماز"(Andrea Thomaz)، مدیرعامل و بنیانگذار شركت دیجیتال رباتیكز اظهار داشت: رباتی كه ما توسعه داده ایم بسیار اعجاب انگیز است و مهارت های منحصر به فردی دارد و علاوه بر آن ارتباط دوستانه ای با افراد نیز برقرار می كند.
موكسی یك ربات بسیار هوشمند است كه می تواند به پرستاران بدون اینكه آسیبی ایجاد كند، كمك نماید. طی آزمایشاتی كه انجام شد او توانست بعضی از كارهای پرستاران را به درستی انجام دهد. كارهایی كه این ربات انجام می دهد شامل حمل و نقل وسایل و تجهیزات بیمارستان است.
منبع:

1398/07/21
23:19:04
5.0 / 5
4584
تگهای خبر: آزمایش , دیجیتال , ربات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است