بلوزی برای ناشنوایان كه صدای موسیقی را به احساس تبدیل می كند!

بلوزی برای ناشنوایان كه صدای موسیقی را به احساس تبدیل می كند!

به گزارش با فناوری یك شركت انگلیسی موفق به تولید تی شرتی شد كه صدای موسیقی را به احساس تبدیل می كند.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، این بلوز كه "ساوند شرت" ( Sound Shirt) نام گرفته، مجهز به ۱۶ سنسور است كه همزمان با موسیقی در حال پخش، به بدن یك فرد ناشنوا احساس ارسال می كند تا فرد آن موسیقی را حس كند.
این محصول یك بلوز پیشرفته است كه به یك سیستم كامپیوتری متصل می شود تا صدای میكروفن هایی را كه در اطراف یك استیج قرار دارند، جمع كند.
به این ترتیب افرادی كه توانایی شنیدن ندارند، می توانند از حضور در یك كنسرت موسیقی لذت ببرند.
شركت " CuteCircuit" كه پیراهن " ساوند شرت" را توسعه داده است، در لندن قرار دارد و با تولید این محصول به افراد ناشنوا اجازه می دهد كه موسیقی را در پوست خود احساس كنند و برای نخستین بار یك كنسرت سمفونی را تجربه كنند.


با نگاه كردن به عكس العمل ناشنوایانی كه از این بلوز استفاده كردند، می توان دریافت كه این افراد غرق در شادی و هیجان شدند.
حسی كه با موسیقی در این افراد ایجاد می شود، چیزی است كه امكان تجربه یك كنسرت زنده را برای ناشنوایان به ارمغان می آورد.
۱۶ سنسوری كه در این فناوری به كار گرفته شده است، امواج صوتی را در زمان واقعی به صورت بیسیم دریافت و سپس به اطلاعات تبدیل می كنند.
"رایان جینز"، مدیرعامل شركت CuteCircuit اظهار نمود: ما در این بلوز كار نقشه برداری انجام داده ایم. به نحوی كه نت ها و صداهای سنگین تر در پایین بلوز و نت های ملایم تر مانند صدای سازی مثل ویولن، در بالای بدن و در اطراف گردن و ترقوه احساس می شوند.


از آنجائیكه این بلوز از پارچه كشی و نرم تولید شده و هیچ سیمی در آن به كار گرفته نشده است، احساس بد و سنگینی روی پوست صاحب خود ایجاد نمی كند.
بلوز "Sound Shirt" قیمت ارزانی ندارد و مقرر است با قیمت ۳ هزار و ۶۷۳ دلار به فروش برسد. ولی بطور قطع حسی كه در افراد ناشنوا ایجاد می كند، سبب می شود كه ارزش خرید را داشته باشد.1398/07/18
14:17:32
5.0 / 5
4749
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است