تولید ۲۰۰محصول در حوزه اسباب بازی توسط شركتهای خلاق

تولید ۲۰۰محصول در حوزه اسباب بازی توسط شركتهای خلاق

به گزارش با فناوری ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برآورد كرده كه ۷۶ شركت خلاق ۲۰۰ محصول را در حوزه اسباب بازی عرضه كرده اند.به گزارش با فناوری به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، آموزش های عرضه شده به كودك و ابزارهای مورد استفاده او بخصوص اسباب بازی، همچون منابع شكل گیری در هویت فرهنگی هستند.
هر اسباب بازی حاوی پیامی است كه می تواند به نقش بستن باورها و ارزش ها در ذهن كودك كمك نماید. با ورود این پیام ها نظام فكری، شخصیتی و هویتی كودك و به تبع آن جامعه شكل می گیرد. ازاین رو با عنایت به نقش مهم بازی و اسباب بازی در انتقال ارزش ها و فرهنگ جوامع، امروزه اسباب بازی بعنوان یك رسانه مطرح می شود. بازی شادترین و سازنده ترین فعالیتی است كه كودكان در طول دوران كودكی انجام می دهند.
ایجاد فضای حمایتی از ایده پردازان ایرانی، ترویج و توسعه خلاقیت و نوآوری در صنعت اسباب بازی، اعتبار بخشی به فعالیت های محققان حوزه اسباب بازی، گسترش ارتباط با مراكز علمی و پژوهشی، شناخت اولویت های مهم صنعت اسباب بازی و هم افزایی سازمان های دولتی و بخش خصوصی برای شناسایی و حل مسائل و مشكلات صنعت اسباب بازی، همچون مواردی است كه نهادهای متولی به آن اهتمام دارند.
محمد حسین سجادی نیری دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری با تاكید بر اینكه نیازمند ساخت یك زیست بوم در صنایع خلاق و فرهنگی هستیم اظهار داشت: وقتی یك انیمیشن تولید می شود، سپس عروسك ها، لباس كودك، خمیردندان و مسواك، روتختی و غیره به ترتیب به بازار عرضه می شود. این اتفاق را می توان یك هم افزایی میان زیربخش های حوزه صنایع فرهنگی دانست. هم اكنون بر مبنای برنامه توسعه زیست بوم شركت های خلاق، برخی برنامه های حمایتی از شركت های دانش بنیان، خلاق و فناور این حوزه صورت می پذیرد كه از آن جمله می توان به برگزاری رویدادهای ایده پردازی در جهت توسعه محتوا، پشتیبانی از بسته های تبلیغی و ترویجی و پشتیبانی از حضور در نمایشگاههای داخلی و بین المللی اشاره نمود.
وی اضافه كرد: الان برنامه توسعه زیست بوم شركت های خلاق فهرست ۷۶ شركت خلاق در عرصه تولید اسباب بازی را با قریب ۲۰۰ محصول عرضه كرده است.

1398/07/10
15:53:05
5.0 / 5
4493
تگهای خبر: آموزش , بازی , پژوهش , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است