رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی مطرح كرد؛

راه اندازی دفاتر صندوق پژوهش و فناوری برای تسهیل پشتیبانی از شركتها

راه اندازی دفاتر صندوق پژوهش و فناوری برای تسهیل پشتیبانی از شركتها

به گزارش با فناوری رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی اظهار داشت: در صدد هستیم كه چالش های صندوق های پژوهش و فناوری را با نمایندگانی از حوزه های مختلف برطرف نماییم تا فرایند پشتیبانی از شركتها به تعویق نیافتد.به گزارش با فناوری به نقل از مهر، علی وحدت امروز در افتتاح دفاتر صندوق های پژوهش و فناوری در محل مجتمع شكوفایی شركت های دانش بنیان تصریح كرد: جلسات كارگروه صندوق های پژوهش و فناوری همواره برگزار می گردد كه در آن قوانین مربوط به حمایت و دستورالعمل هایی مورد بررسی قرار می گیرد.
وی با اشاره به اینكه اصلاح اساسنامه صندوق های پژوهش و فناوری در دستور كار این كارگروه قرار گفته است، اظهار داشت: همواره این اساسنامه در جهت ارتقای صندوق های پژوهش و فناوری است؛ همینطور رفع چالش های سر راه صندوق های پژوهش و فناوری در این كارگروه بررسی و مورد تاكید اعضای آن قرار می گیرد.
وحدت با اشاره به اینكه مشكلاتی از جانب روسای صندوق پژوهش و فناوری اعلام می شود، اظهار داشت: عدم استقبال بخش خصوصی، مشكلاتی در سیستم عرضه وام های بانكی، اعتبارسنجی، اعطای مجوز، نظارت و ارزیابی و... همواره وجود دارد كه این كارگروه صندوق پژوهش و فناوری در جهت رفع آن هستند.
به گفته وی، هم اكنون تعدادی صندوق پژوهش و فناوری در سراسر كشور فعالیت دارد و در این راستا از شركت های دانش بنیان و محصولات فناورانه، استارت آپ ها حمایت می كنند.
وحدت در خطاب به مدیران صندوق های پژوهش و فناوری اظهار داشت: شما صندوق های غیردولتی، چابك و فعال هستید ازاین رو باید در جهت پشتیبانی از شركت های دانش بنیان استقلال داشته باشید.
وی اضافه كرد: صندوق های پژوهش و فناوری در حوزه های جغرافیایی سراسر كشور همواره در حال عرضه خدمات هستند و می بایست چالش های آنان رفع شوند؛ صندوق های پژوهش و فناوری می توانند با نمایندگانی از ارگانهای مختلف مانند وزارت بهداشت، وزارت علوم، بانك مركزی، وزارت جهاد كشاورزی در جهت رفع مشكلاتشان مذاكره كنند.
به گزارش با فناوری به نقل از مهر، در این مراسم دفاتر صندوق های پژوهش و فناوری در طبقه چهارم مجتمع شكوفایی شركتهای دانش بنیان و از سایت كارگروه صندوق های پژوهش و فناوری با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی راه اندازی شد.

1398/07/02
20:38:25
5.0 / 5
4124
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است