ساخت پهپادی كه بام خانه ها را تعمیر می كند!

ساخت پهپادی كه بام خانه ها را تعمیر می كند!

با فناوری: پژوهشگران آمریكایی، نوعی پهپاد عرضه كرده اند كه می تواند بام خانه را به تنهایی تعمیر كند.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از نیوساینتیست، پهپادها گاهی اوقات می توانند مزاحمت ایجاد كنند اما در بعضی موارد نیز كارآمد هستند. شاید پهپادی كه به یك میخ كوب مجهز است، بتواند به تعمیر بام خانه كمك نماید.
پژوهشگران "دانشگاه میشیگان"(UM)، سیستمی طراحی نموده اند كه می تواند بام خانه را تعمیر كند. این ایده زمانی به ذهن "الا آتكینز"(Ella Atkins)، پژوهشگر دانشگاه میشیگان رسید كه مجبور شد بام خانه اش را تعمیر كند.
آتكینز و همكارانش در این سیستم جدید، یك میخ كوب را به پهپاد متصل كردند. یك سیستم ردیاب حركت كه از زمین كنترل می شود، موقعیت دقیق پهپاد را ردیابی می كند و پهپاد با كمك این اطلاعات می تواند به صورت خودكار روی بام آویزان شود و با استفاده از میخ كوب به تعمیر آن بپردازد.
شاید دیدن یك پهپاد مجهز به میخ كوب، ترسناك باشد اما پهپاد طوری تنظیم شده كه میخ ها را به سمت بام پرتاب نكند؛ بلكه سیستم شلیك میخ، با فشار میخ كوب به سطح بام صورت می گیرد.
آتكینز باور دارد كه این پهپادها، جای انسان ها را در صنعت اشغال نمی كنند.
وی ادامه داد: حتی اگر پهپادها به شكل گسترده مورد استفاده قرار بگیرند، باز هم به حمایت انسان ها نیاز دارند تا ابزار و مواد مورد نیاز آنها تامین شوند.
این پهپاد جهت استفاده های تجاری، به یك سیم برق و منبع هوای پنوماتیك مجهز می شود تا بتواند مدت بیشتری پرواز كند و همچنین، یك میخ كوب حرفه ای را به كار می برد.
"استیو رایت"(Steve Wright)، پژوهشگر "دانشگاه وست"(UWest) اظهار داشت: تنظیمات پهپاد جهت استفاده های تجاری، دشوار نخواهند بود، بلكه كاری تماشایی و جالب بنظر می رسد.
وی ادامه داد: موج جدید نوآوری در حوزه ابداع پهپادها، می تواند امكان تماس فیزیكی آنها را با اشیا فراهم آورد و این سیستم جدید، گامی برای رسیدن به این هدف است.
منبع:

1398/06/30
15:12:27
5.0 / 5
4441
تگهای خبر: ابداع , پژوهش , دانشگاه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است