در گزارش با فناوری اعلام شد؛

حمایت معاونت علمی از كار اولی ها در جهت بومی سازی فناوری

حمایت معاونت علمی از كار اولی ها در جهت بومی سازی فناوری

به گزارش با فناوری رئیس مركز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری اظهار داشت: معاونت علمی در جهت تسهیل، بومی سازی و ورود به بازار برخی فناوریها، از فناورانی كه برای نخستین بار طرحی نو دارند حمایت می كند.دكتر اسماعیل قادری فر در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: معاونت علمی و فناوری خودش را تسهیل گر حوزه فناوری و بازارسازی محصولات فناورانه داخلی می داند.
رئیس مركز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: ازاین رو همواره در صدد است كه برنامه هایی برای تجاری سازی دستاوردهای فناورانه محققان اجرایی كند.
قادری فر با اشاره به یكی از برنامه هایی كه معاونت علمی برای تجاری سازی فناوریهای ایرانی تصریح كرد: آن دسته از فناوری های راهبردی در كشور كه برای نخستین بار اجرا خواهند شد معاونت علمی با مدلهای مختلف از آنها حمایت می كند تا شاهد بومی سازی فناوری باشیم.
وی با تاكید بر اینكه این تجاری سازی با دیدگاه ایجاد بازار مناسب برای كسانی است كه نخستین بار طرحی را عرضه می كنند، اظهار داشت: در واقع كار اولی ها از نظر معاونت علمی در اولویت هستند و در جهت تسهیل كارشان اقداماتی را بر مبنای نیازشان اجرایی می كند.
قادری فر عنوان كرد: به بیان ساده، معاونت علمی تعهد كرده كه بعنوان پشتیبانی از كار اولی ها از یك طرف هزینه اجرای فناوری هایشان را متقبل شود تا به نتیجه مطلوب برسد.
وی اضافه كرد: به علت اینكه در بعضی حوزه ها و صنایع نیاز است كه فناوران ورود پیدا كنند و در برخی از آنها نیازهای فناورانه احصا شده بناست كه در جهت رسیدن به هدف و بومی سازی مبحث پشتیبانی از كاراولی ها را در پیش بگیریم.
به گفته رئیس مركز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی، توسعه ایده های نوآورانه نقشی اثرگذار در زندگی روزمره مردم دارد و می تواند در افزایش رفاه عمومی جامعه و سطح رضایت مندی مردم نمود بیشتری داشته باشد.
وی تصریح كرد: به منظور پیاده سازی نظام مدیریتی مالكیت فكری لازم است قانون گذاری، تسهیل گری و عرضه حمایت های لازم، توسط دولت، صورت گیرد تا این نظام هم به واسطه بنگاه های خصوصی و سرمایه گذاران در نظام مالكیت فكری توسعه یابد و در نهایت با تشكیل و توسعه زیست بوم نوآوری و همكاری معاونت علمی و فناوری در ایجاد نظام اجتماعی، اختراعات ثبت شده تبدیل به ثروت شوند.

1398/06/22
14:38:38
5.0 / 5
4764
تگهای خبر: فناوری , محصولات , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است