مسابقات آزمایشگاهی و كدنویسی دانش آموزان كشور در قزوین شروع شد

مسابقات آزمایشگاهی و كدنویسی دانش آموزان كشور در قزوین شروع شد

با فناوری: هفدهمین دوره مسابقات آزمایشگاهی و نخستین دوره مسابقات كدنویسی با حضور 550 دانش آموز و كارشناس سراسركشور از امروز در قزوین شروع شد.


به گزارش با فناوری به نقل از مهر، در این رقابتها ۵۵۰ نفر از دانش آموزان، سرپرستان، مدیران و كارشناسان پژوهش سراهای دانش آموزی از ۳۲ استان كشور حضور دارند كه ۲۵۱ نفر آنها را دانش آموزان تشكیل می دهد. این مسابقات در محل دانشگاه فرهنگیان قزوین در حال برگزاری است و مراسم اختتامیه فردا باحضور معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با معرفی نفرات برتر انجام خواهد شد. در این رویداد علمی در بخش حضوری تعداد ۱۲۸ نفر، در رشته كد نویسی ۹۸ نفر در مدت دو روز با هم رقابت می كنند.
همین طور در كنار این رقابت ها، نمایشگاه دستاوردهای پژوهش سراهای دانش آموزی نیز برپا شدهاست. حمید حمدالله زاده معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان قزوین در حاشیه برگزاری این مسابقات به خبرنگار مهر اظهار داشت: نخستین دوره مسابقات كد نویسی و هفدهیمن دوره مسابقات آزمایشگاهی مرحله كشوری با همكاری معاونت آموزش متوسطه و اداره تكنولوژی و گروه های آموزشی وزارت آموزش و پرورش توسط اداره كل آموزش پرورش استان قزوین برگزار شده است. حمد الله زاده اشاره كرد: این مسابقات در مقطع متوسطه دوم از تاریخ چهارم تا ششم شهریور ماه در بخش آزمایشگاهی در دو بخش حضوری و غیر حضوری و مسابقات آزمایشگاهی دبیران نیز به صورت غیر حضوری انجام می شود.
وی یادآورشد: مسابقات كد نویسی هم به صورت حضوری و غیر حضوری برگزار می گردد و دركنار آن نمایشگاه دستاوردهای پژوهش سراهای دانش آموزی نیز در محوطه دانشگاه تربیت معلم برگزار شده است. معاون آموزش متوسطه اداره كل آموزش و پرورش استان قزوین اظهار داشت: در كنار این رقابتها مراسم اهدای جوایز مسابقات زیست فن آور كشور و نیز اهدای جوایز نخستین دوره مسابقات سلول های بنیادین و پزشكی بازساختین در قزوین پیش بینی شده است.

حمدالله زاده اشاره كرد: مهمترین هدف از برگزاری این رویداد علمی، تقویت مهارت كار گروهیدر محیط های متنوع یادگیری، ایجاد زمینه طراحی و انجام پروژه های تحقیقی، پژوهشی و فنآوری و نیز تقویت و تعمیق فرهنگ مطالعه، تحقیق و پژوهش است.
وی بیان كرد: این مسابقات همه ساله به منظورآشنایی فردی و گروهی دانش آموزان با مسائل علمی روز جهان در سطوح مدرسه ای، منطقه ای، استانی و كشوری برگزار می گردد و دانش آموزان دراین رقابت سالم علمی توان خودرا ارزیابی می كنند. حمدالله زاده اضافه كرد: در نشست كارشناسان و روسای قطب های كشوری گروه های آموزشی سراسر كشور قطب های خلاقیت، نجوم، ادبیات علوم انسانی، انرژیی های نو، هوا فضا، گیاهان دارویی در این جلسه های تخصصی آخرین دستاوردهای علمی خودرا مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهند داد.
معاون آموزش متوسطه اداره آموزش و پرورش استان قزوین اشاره كرد: در نمایشگاه پژوهشسراهای دانش آموزی هم اختراعات، ابداعات و نوآوری های دانش آموزان در معرض دید علاقمندانقرار خواهد گرفت كه از دانش آموزان درخواست می نماییم حتما از این نمایشگاه دیدن كنند و با توانمندی همسالان خود آشنا گردند.


منبع:

1398/06/05
13:08:35
5.0 / 5
4162
تگهای خبر: آزمایش , آموزش , ابداع , پژوهش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است