سرمایه گذاری 1 میلیارد دلاری مایكروسافت در شركت ایلان ماسك

سرمایه گذاری 1 میلیارد دلاری مایكروسافت در شركت ایلان ماسك

با فناوری: مایكروسافت به منظور همكاری برای توسعه فناوری های ابرمحاسباتی هوش مصنوعی یك میلیارد دلار در شركت هوش مصنوعی ˮایلان ماسكˮ موسوم به ˮاوپن ای آیˮ سرمایه گزاری نموده است.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، امروز شركت مایكروسافت اعلام نمود كه در حال سرمایه گذاری یك میلیارد دلاری در شركت "اوپن ای آی"(OpenAI) است كه كارآفرین مشهور، "ایلان ماسك" بنیانگذار آن است.
این دو شركت با یكدیگر همكاری خواهند كرد تا فناوری های ابرمحاسباتی و هوش مصنوعی را به پلت فرم رایانش ابری مایكروسافت موسوم به "آژور"(Azure) عرضه كنند.
"مایكروسافت آژور" یك پلت فرم رایانش ابری مایكروسافت است كه برای ایجاد، توسعه و مدیریت اپلیكیشن ها بوسیله یك شبكه جهانی از مراكز داده تحت مدیریت مایكروسافت می باشد. مایكروسافت آژور این توانایی را دارد كه اپلیكیشن ها را توسط زبان ها، ابزارها و چهارچوب های مختلفی به وجود آورده و به توسعه دهندگان امكان ادغام اپلیكیشن های عمومی خودرا در محیط فناوری اطلاعات موجود می دهد.
با این همكاری، شركت "اوپن ای آی" خدمات خودرا بطور انحصاری در فضای ابری مایكروسافت اجرا خواهدنمود. در نهایت این شركای جدید امیدوارند كه یك "هوش عمومی مصنوعی"(AGI) بسازند كه یك فناوری است كه بعضی ها می گویند با هوش انسان برابری می كند یا حتی از آن پیشی می گیرد.
بتازگی هوش مصنوعی ابداعی "اوپن ای آی" صدر اخبار را به خود اختصاص داده بود، چونكه برای نخستین بار توانست بازیكن های حرفه ای یك بازی استراتژیك را شكست دهد. اما این فناوری پشت آزمایش هایی مانند نوشتن اخبار دروغین قابل باور و بهبود مهارت های دست های رباتیك نیز هست.


ایلان ماسك همیشه نگران خطراتی است كه پیشرفت هوش مصنوعی می تواند برای بشر به همراه داشته باشد، اما این شركت را تأسیس كرد تا هوش مصنوعی را كاملا در خدمت انسان نگه دارد.
حالا این همكاری با مایكروسافت می تواند به پیشبرد برخی از ایده های جذاب ماسك مانند تعبیه حسگرها در مغز انسان كمك نماید.
شركت "اوپن ای آی" در یك بیانیه مطبوعاتی ابراز امیدواری كرد كه "هوش عمومی مصنوعی"(AGI) همین طور مسائل مربوط به تغییرات اقلیمی، خدمات بهداشتی مقرون به صرفه و با كیفیت بالا و آموزش فردی را مورد توجه قرار دهد.
هوش عمومی مصنوعی(Artificial general intelligence) هوش ماشینی است كه می تواند با موفقیت هر كار فكری را كه یك انسان قادر به انجام آن باشد، اجرا نماید. این مطلب هدف اصلی بعضی از پژوهش های حوزه هوش مصنوعی و موضوعی رایج در داستان های علمی و نیز آینده پژوهی است. به هوش مصنوعی عمومی، با عناوین «هوش مصنوعی قوی»، «هوش مصنوعی كامل» یا توانایی یك ماشین در انجام یك «عمل هوشمند عمومی» نیز اشاره شده است. منابع دانشگاهی «هوش مصنوعی قوی» را برای اشاره به ماشین های قادر به تجربه آگاهی محفوظ ذكر كرده اند.
برخی از مراجع بر تمایز میان هوش مصنوعی قوی و «هوش مصنوعی كاربردی»(كه «هوش مصنوعی ناچیز» یا «هوش مصنوعی ضعیف» نیز نامیده می شود) تاكید دارند كه شامل استفاده از نرم افزار برای مطالعه یا انجام موفقیت آمیز وظایف تعیین شده ای شامل حل مسئله یا استدلال است. هوش مصنوعی ضعیف، برخلاف هوش مصنوعی قوی، تلاشی بر انجام گستره كامل توانایی های شناختی انسان نمی كند.
"اوپن ای آی"(Open AI) یك شركت پژوهشی غیرانتفاعی هوش مصنوعی است كه هدفش توسعه هوش مصنوعی بی ضرر(friendly AI) برای خدمت به بشریت است. این شركت برای همكاری آزادانه با سایر موسسات و پژوهشگران، پتنت ها و تحقیقات خودرا به صورت عمومی منتشر می نماید.
منبع:

1398/05/01
17:27:00
5.0 / 5
4293
تگهای خبر: آزمایش , آموزش , ابداع , اپل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است