در سفر ستاری به روسیه مطرح شد:

صادرات محصولات دانش بنیان ایرانی به روسیه سرعت می گیرد

صادرات محصولات دانش بنیان ایرانی به روسیه سرعت می گیرد

با فناوری: امضای 10 قرارداد و تفاهمنامه میان شركت های ایرانی و روسی و تسریع در صادرات محصولات دانش بنیان در جریان سفر معاون علمی و شركتهای دانش بنیان به روسیه عنوان شد.به گزارش با فناوری به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در نشست تجاری و فناوری مسكو خواهان تسریع در اجرای موافقت نامه ها برای بسط روابط تهران و مسكو در عرصه فناوری شد.
وی بیان كرد: حضور ۷۰ شركت دانش بنیان ایرانی در دو شهر و شركت آنها در دو نشست مجزا بی سابقه است. خوشبختانه پلت فرم خوبی در بحث صادرات بین ایران و روسیه در حال شكل گیری است. خصوصاً در حوزه شركت های دانش بنیان كه ادبیات خاصی را برای توسعه صادرات خود احتیاج دارند و این برنامه می تواند این مساله را تسریع كند.
همچنین آندره اوبیدینوف رئیس شورای تجاری روسیه و ایران عنوان كرد: با امضای اسناد همكاری بین شركت های دانش بنیان ایران و روسیه از این پس شاهد رشد تصاعدی روابط بین دو كشور در حوزه فناوری می شویم.
انعقاد قراردادهای همكاری در حوزه های مختلف فناوری
رایزنی هیأت ها و نمایندگان شركت های دانش بنیان دو كشور هم در حاشیه این نشست های مشترك داغ بود. برای نمایندگان دانش بنیان ایران و روسیه در هتل آزیموت المپیك مسكو ده ها میز كار تدارك دیده شد و دور این میزها نمایندگان شركت ها بررسی راهكارهای گسترش همكاری ها در حوزه فناوری را بررسی كردند. نشستی كه به انعقاد قراردادهای همكاری منجر گردید. هیئت بلندپایه علمی و فناوری كشورمان به ریاست سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و با همراهی ۷۰ شركت دانش بنیان ایرانی از ۱۹ تا ۲۲ تیرماه در روسیه حضور داشت. این سفر با حمایت مركز تعاملات بین المللی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شكوفایی، همزمان با نمایشگاه اینوپروم روسیه صورت گرفت و نمایندگان شركت های دانش بنیان دو كشور در شهرهای مسكو و یكاترینبورگ با شركت های متناظر خود دیدار كردند. در این جلسه ها ۱۰ قرار داد و تفاهمنامه میان شركت های ایرانی و روسی امضاء شد. این قراردادها در حوزه های خدمات مهندسی نفت و گاز، واقعیت مجازی، دارو، واكسن، شتابدهی، تولید ربات جراحی و تولید بازی های مشترك منعقد شد. همین طور امروز در آخرین روز از سفر شركت های دانش بنیان ایرانی از بزرگترین پارك فناوری مسكو به نام اسكولكوو بازدید نمودند.


منبع:

1398/04/22
14:14:48
5.0 / 5
4532
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است