جهرمی اعلام كرد:

امكان دور زدن رجیستری موبایل از راه پاسپورت

امكان دور زدن رجیستری موبایل از راه پاسپورت

به گزارش با فناوری وزیر ارتباطات اظهار داشت: قاچاقچیان برای دور زدن طرح رجیستری به سراغ كاروان های كربلا می روند و با اجاره پاسپورت زائران، گوشیها را رجیستر می كنند.به گزارش با فناوری به نقل از مهر، محمد جواد آذری جهرمی امروز در مراسم افتتاح سامانه طرح نوآفرین ۹۸ در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در هفته آینده وزرای ارتباطات آذربایجان، تركیه، روسیه و ایران در تهران نشست چهارجانبه ای را برای ایجاد بازار مشترك حوزه فناوری اطلاعات و فعالیت های مشترك خواهند داشت. مقرر است نشست های چهارجانبه ای به تفاهم نامه هایی منجر شود.
وی اضافه كرد: این تفاهم نامه ها در الكامپ پیگیری خواهد شد و ملاقات های جداگانه ای را در این نمایشگاه ترتیب خواهیم داد.
آذری جهرمی در مورد اختلال در جی پی اس اظهار داشت: منشأ اختلال ها مشخص بوده و شناسایی شده است؛ سازمان تنظیم مقررات این اختلال را شناسایی كرده است.
وی افزود: این اختلال باید رفع شود؛ شورایعالی امنیت ملی پیگیر این قضیه بوده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح كرد: هر گونه فرستادن سینگال باید با اجازه باشد شكایتی در دادسرای تهران و سازمان تنظیم مقررات ارسال شده است.
جهرمی اظهار داشت: شورایعالی امنیت ملی هم اعلام نمود كه این اتفاق نباید رخ دهد و آخرین وضعیت این اختلال در حال پیگیری است.
وی در مورد رجیستری اظهار داشت: دور زدن رجیستری از راه سیمكارت وجود دارد و قاچاقچیان به این شكل رجیستری را دور می زنند.
وزیر ارتباطات خاطرنشان كرد: قاچاقچیان برای دور زدن طرح رجیستری به سراغ كاروان های كربلا می روند و با اجاره پاسپورت زائران، گوشیها را رجیستر می كنند. وی اظهار داشت: وقتی سامانه گمرك به سامانه ناجا متصل شد یك حقوق قانونی را برای افراد قرار داد كه بر مبنای آن تا سقف ۸۰ دلار در سال می توانند كالایی را از كشوری وارد كنند و این حق قانونی هر ایرانی است.آذری جهرمی در مورد گوشیهای هوشمند اظهار داشت: وارد كردن گوشیهای هوشمند هم فرقی با سایر كالا نمی نماید. بنابراین نمی توانیم در سامانه ثبت تلفن، این حق قانونی را از كسی بگیریم. وزیر ارتباطات تصریح كرد: حالا افرادی هستند كه با پاسپورت دیگران گوشی را وارد كشور می كنند و این حق قانونی هر شهروندی بوده و مغایر قانون نیست.آذری جهرمی اضافه كرد: ما در ستاد مبارزه با قاچاق كالا باید فرصت هایی داشته باشیم كه این مشكل برطرف شود. وزیر ارتباطات تصریح كرد: امروز این مورد یك مفری برای واردات تلفن همراه شده استآذری جهرمی با اشاره به سامانه نوآفرین خاطرنشان كرد: سامانه نوآفرین سامانه ای بود كه در دولت دوازدهم به تصویب رسید و ما در جهت تأیید آن جلسات زیادی با فعالان استارت آپی داشتیم و تلاش زیادی برای تصویب آن داشته ایم. وزیر ارتباطات افزود: این سامانه جاده ای است كه شرایط را برای رشد استارت آپ ها در مراحل اولیه فراهم می كنند كه تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان فروش داشته باشند. اگر استارت آپی به این مرحله برسد می تواند با حمایت نوآفرین تا سقف ۵ میلیارد تومان در پارك اقتصاد دیجیتال فعالیت كند و در نهایت مانند شركت هایی در كشور فروش داشته باشد. او همینطور در این برنامه با اشاره به اینكه ما نیاز داریم آینده قابل پیشبینی ای داشته باشیم اظهار داشت: پیشبینی آینده حائز اهمیت می باشد ولی استارت آپ ها در بطن كار خود پیشبینی ناپذیر هستند. وزیر ارتباطات با تاكید بر اینكه می بایست شرایطی برای استارت آپها فراهم آید كه آینده را پیشبینی كنند، اظهار داشت: امكان دارد شما استارت آپ ها تلاش و تلاش خویش را كنید ولی یا خاك حاصلخیز نباشد یا بذرتان مشكل داشته باشد و یا محصولتان را آفت بزند و یا حادثه ای حاصل كارتان را به هم بزند. وی خاطرنشان كرد: ما باید شرایطی را برای شما استارت آپ ها فراهم آوریم كه قابل پیشبینی باشد. قابل پیشبینی بودن به ما كمك می نماید كه آینده خویش را بهتر ببینیم. جهرمی تصریح كرد: دیدن آینده امنیت بیشتری را در كار فراهم می آورد. فراهم كردن زیست بوم مناسب برای شما استارت آپ ها از جانب دولت باعث می شود كه اگر كسب و كاری افتتاح شد كمتر كسی بدنبال شكایت در راه تان باشد. وی ادامه داد: اكوسیستم استارت آپ ها سختی های فراونی دارند ولی ما بدنبال ایجاد یك ایران هوشمند با آینده ای روشن هستیم. ما پارك های اقتصاد دیجیتالی را بوجود آوردیم كه نمونه آزمایشی آن در مشهد به راه افتاده است. جهرمی اظهار داشت: امیدواریم با كمك كارآفرینان و حمایت های دولت شرایطی را برای رسیدن به ایران هوشمند فراهم نماییم. وزیر ارتباطات اظهار داشت: در این راه چالش های زیادی وجود دارد و دیدگاه ها تغییر كرده اما شما كارآفرینان باید بدانید دولت در چه مسیری كمك می نماید و درچه مسیری كمك نمی نماید. ما تلاش می نماییم مسیر شما قابل پیشبینی باشد ولی مسیر، مسیر پردردسری است.

1398/04/20
13:47:16
5.0 / 5
4768
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است