با ایجاد دفاتر در دانشگاه ها؛

تسهیل مسیر ثبت اختراع با دفاتر همكار در مراكز علمی و تحقیقاتی

تسهیل مسیر ثبت اختراع با دفاتر همكار در مراكز علمی و تحقیقاتی

به گزارش با فناوری مدیر كانون پتنت معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور از همكاری این مركز با ۵۶ دفتر همكار در مراكز علمی و تحقیقاتی اطلاع داد و اظهار داشت: بزودی ۴۳ دفتر دیگر هم به این میزان افزوده می شود.به گزارش با فناوری به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مهدی ضیغمی مدیر كانون پتنت اظهار داشت: هم اكنون ۵۶ دفتر همكار كانون در مراكز تحقیقاتی و دانشگاه ها مشغول فعالیت هستند.
وی با اشاره به این دانشگاهها اضافه كرد: دانشگاه های تهران، شهید بهشتی، صنعتی شریف، شیراز، آزاد اسلامی واحد یزد، شهید باهنر كرمان، بوعلی سینا، ارومیه، آزاد اسلامی واحد قزوین، پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیك و زیست فناوری بعضی از مراكزی هستند كه دفاتر همكار كانون در آنها به راه افتاده است.
ضیغمی افزود: البته طبق تفاهم نامه ای كه میان دانشگاه آزاد اسلامی و كانون به امضا رسید بزودی ۴۳ دفتر با اجرایی شدن تفاهم نامه به این تعداد افزوده می شود. این دفاتر اهمیت حفاظت از مالكیت فكری را با برگزاری كارگاه های آموزشی برای نخبگان، دانشجویان و اساتید تبیین می كنند.
وی تصریح كرد: دفاتر با برگزاری دوره های آموزشی، جذب و ثبت درخواست گامی موثر برای فرهنگ سازی درباره مالكیت فكری برداشته اند. پس افزایش این دفاتر در نهایت منجر به افزایش درخواست برای ثبت اختراع می شود.

1398/04/06
11:01:51
5.0 / 5
4499
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است