قاب هوشمندی كه بدون سیم و بلوتوث گوشی را كنترل می كند

قاب هوشمندی كه بدون سیم و بلوتوث گوشی را كنترل می كند

با فناوری: پژوهشگران دانشگاه كلمبیا موفق به ابداع ابزار كوچكی شده اند كه امكان تاثیرگذاری و كنترل تلفن همراه را بدون اتصال سیمی یا بلوتوثی فراهم می آورد.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، پژوهشگران دانشگاه كلمبیا و شركت اسنپ(Snap)، شركت مادر "اسنپ چت" روش هوشمندانه برای كنترل گوشی هوشمند ابداع نموده اند. این روش به شما اجازه می دهد تا فشردن دكمه های كلیدی را بدون نیاز به اتصال با گوشی با سیم یا بلوتوث انجام دهید.
راز این روش در یك برنامه همراه می باشد كه روی شتاب سنج گوشی یا واحد اندازه گیری درونی(IMU) آن تأثیر می گذارد.
این سیستم می تواند انواع ورودی های مكانیكی را با احساس حركت های كوچك و ناگهانی در موقعیت گوشی در فضا بگیرد.
این ورودی های كوچك مكانیكی كه پژوهشگران توسعه داده اند "ویجت"(vidget) نامیده می شوند و می توان آنها را بعنوان ماژول روی یك قاب اضافه كرد. این ویجت ها حجم چندانی به گوشی اضافه نمی كنند، هزینه زیادی هم ندارند و مهمتر از همه اینكه به هیچ منبع قدرتی نیاز ندارند.


برای مثال زمانی كه می خواهید یك نقشه یا یك عكس را بزرگنمایی كنید و تنها می توانید از یك دست خود استفاده كنید، می توانید یكی از این ویجت ها را برای این كار تنظیم كنید تا با فشار آن عمل مورد نظر شما صورت گیرد. همین طور وقتی برای انجام یك بازی نیاز دارید كه تمام صفحه را ببینید و انگشتانتان مزاحم نباشند می توانید از این ویجت ها استفاده كنید.
پژوهشگران در مقاله خود نوشتند: ویجت های فیزیكی به ما یك احساس آرامش بخش كنترل آسوده تلفن همراه را می دهند. حس تأثیرگذاری روی نمایشگر بدون لمس آن.
این ویجت ها همین طور در شرایطی كه كاربران به خاطر سرمای هوا و یا عوامل دیگر دستكش پوشیده اند نیز كاربرد دارند.


از آنجائیكه این ویجت ها ماژولار و قابل جابجایی هستند همانظور كه در عكس ها مشاهده می كنید می توان آنها را به راحتی در جاهای مختلف قاب جاگذاری كرد و وظیفه آنها را نیز به سرعت تنظیم كرد.
این سیستم هنوز برای تولید انبوه و عرضه عمومی آماده نشده است و برای بهبود دقت تشخیص حركت، خصوصاً هنگامیكه تلفن در حال ارتعاش است باید كار بیشتری صورت گیرد.
در نهایت این ویجت ها انواع گزینه های كاربردی تأثیرگذاری روی گوشی را به صورت مكانیكی و بدون نیاز به هیچ اتصالی و تنها با نصب یك قاب فراهم می كنند.


با عنایت به مشاركت شركت اسنپ، امكان دارد این سیستم به شكل یك ابزار سخت افزاری برای همراهی با برنامه اسنپ چت ارائه شود.
این سیستم در كنفرانس "سیگ گراف 2019"(Siggraph 2019) كه در تاریخ ۲۸ ژوئیه شروع می شود، رونمایی می شود.


منبع:

1398/03/29
14:44:46
5.0 / 5
4386
تگهای خبر: ابداع , بازی , پژوهش , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است