فالكون 9 با سه ماهواره به آسمان پرتاب شد

فالكون 9 با سه ماهواره به آسمان پرتاب شد

به گزارش با فناوری شركت فضایی ˮاسپیس ایكسˮ (SpaceX) روز گذشته سه ماهواره را همراه موشكˮفالكون ۹ ˮ برای رصد زمین به آسمان فرستاد.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از سی نت، شركت فضایی "اسپیس ایكس" (SpaceX) روز چهارشنبه موشك فالكون ۹ را كه حامل ۳ ماهواره رادارست كانادایی برای رصد زمین بود با وجود مه غلیظ از پایگاه نیروی هوایی وندنبرگ به فضا فرستاد.
سه ماهواره رادارست كانادا با جمع اوری اطلاعات مربوط به سواحل و آبراهه های كشور به ناوبری كشتی ها و مسائل كشاورزی كمك خواهند كرد.
رادارست (RADARSAT) نام برنامه سنجش از دور دیده بانی زمین متعلق به آژانس فضایی كانادا (CSA) است.
ابعاد ماهواره های مذكور تقریباً به اندازه ابعاد یك ماشین" تسلا روستر"(Tesla Roadster) هستند اما وزن آنها تقریباً نصف این ماشین ها است. در نهایت ماهواره ها در مدار ۶۰۰ كیلومتری (حدود ۳۷۰ مایل) بالای زمین قرار خواهند گرفت.
حدود چند دقیقه بعد از پرتاب قسمت اول موشك فالكون۹ در مكان تعیین شده فرود آمد. چندی قبل قسمت اول موشك برای ارسال آزمایشی كپسول دراگون به ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) درماه مارس استفاده شده بود.
بعد از مأموریت رادارست، شركت اسپیس ایكس موشك "فالكون هوی" را كه حامل یك فضاپیمای سبك به نام "لایت سیل ۲"(LightSail ۲) است را ۲۴ ژوئن از پایگاه فضایی "كندی" به فضا خواهد فرستاد. این فضاپیما كه به شكلی یك "بادبان خورشیدی" است، تنها با استفاده از نور خورشید به جلو حركت می كند.
" LightSail ۲" شبیه یك بادبادك غول پیكر بوده و بعنوان راهی برای هدایت ماهواره ها در فضا با استفاده از نور خورشید پیشبینی شده است. به جای اینكه فضاپیما با سوخت های شیمیایی هدایت شود. " LightSail ۲" فرصتی برای آزمایش بادبان های خورشیدی بشمار می رود.
"انجمن سیاره ای" كه این فضاپیما را ساخته است، می خواهد با استفاده از "LightSail" ماهواره های "كیوب ست" را در فضا به حركت درآورد.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود كنید: video/mp4

1398/03/23
18:26:22
5.0 / 5
4577
تگهای خبر: آزمایش , سیاره , شركت , فضاپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است