درمان جیبی!

درمان جیبی!

با فناوری: پژوهشگران بیمارستان مك لین آمریكا، اپلیكیشنی برای تغییر عادات روحی نادرست بدون بازگشت به متخصص طراحی كردند.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از نیوز، این برنامه ساده كه CBM-I نام دارد احساسات افراد در موقعیت های مختلف را برمبنای اختلالات مختلف روانی شناسایی می كند. در این تحقیق روش های درمانی چندین اختلال روانی و چگونگی درمان آن در منزل مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت.
محقق این تحقیق، دكتر كورتنی بورد مدیر آزمایشگاه تحقیق و آموزش شناختی و تأثیرگذاری مك لین (CARE) اظهار نمود: روش درمان با CBM-I رفع عادت های روانی ناشی از اختلالات روانی است كه در خیلی از بیماری ها ایجاد می شود.
یكی از روش های درمانی در این اپلیكیشن گفت و گو است كه بوسیله آن اشتباهات و احساسات نادرست تصحیح می شود.
وی اظهار داشت: افراد روزانه درگیر احساسات خود هستند و تشخیص صحیحی از نوع احساس خود ندارند و در نتیجه این تشخیص نادرست سبب اضطراب و یا افسردگی می شود كه با كمك این اپلیكیشن افراد تصور واقعی از احساس خودرا می یابند.
نتایج این تحقیق نشان داد عملكرد CBM-I در بیماران حاد روانپزشكی مؤثر و بیماری آنان بهبود یافت. خیلی از بیماران اعلام نمودند كه CBM-I به تقویت مراقبت های اولیه (CBT) كمك كرده است.
ایشان سپس اضافه كرد: با استفاده از برنامه گوشیهای هوشمند می توانیم CBM-I را به تعداد زیادی از افراد ارائه دهیم تا بتوانند مهارت های جدید را تمرین و عادت های ذهنی سالم ایجاد كنند. با این روش عادات منفی خود به خود حذف خواهد شد.
افراد تحت درمان می توانند بعد از ترك بیمارستان از این برنامه بهره برده و نتایج درمانی مشابه آن در مقایسه با درمان حضوری را مشاهده كنند.
محقق این تحقیق اظهار نمود: این روش درمانی را می توان «درمان جیبی» نامید، چون مراقب درمانی شما همیشه همراه شما خواهد بود.
نتایج این تحقیق در نشریه Behavior Therapy انتشار یافته است.

منبع:

1398/03/12
15:36:00
5.0 / 5
4655
تگهای خبر: آزمایش , آموزش , اپل , اپلیكیشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است