فضانوردان پرواز آزمایشی سفینه دراگون در مسكو

فضانوردان پرواز آزمایشی سفینه دراگون در مسكو

به گزارش با فناوری رابرت بنكین و داگلاس هورلی دو فضانورد آمریكایی كه مقرر است نخستین پرواز آزمایشی سرنشین دار سفینه دراگون متعلق به شركت اسپیس ایكس را به انجام برسانند برای آشنایی با بخش روسی ایستگاه فضایی بین المللی به مسكو سفر كردند.


به گزاش ایسنا، طبق برنامه پیشبینی شده، آنها یك هفته در مركز آموزش فضانوردان روسیه در زوزدنی گارادوك(شهر ستاره ای) اقامت خواهند داشت و طی این مدت با نمای كلی بخش روسی ایستگاه فضایی بین المللی و چگونگی كار دستگاه های ایستگاه فضایی بین المللی آشنا خواهند شد. آنها همینطور مقرر است وظیفه خدمه ایستگاه فضایی بین المللی در شرایط اضطراری و حوادث غیرمترقبه را آموزش ببینند.
پرتاب آزمایشی سرنشین دار سفینه دراگون برای ماه ژوئیه ۲۰۱۹ برنامه ریزی شده بود و بنكین و هورلی باید در مأموریت ۱۴ روزه خود به ایستگاه فضایی بین المللی، سامانه های این سفینه را آزمایش می كردند اما پرتاب سفینه در نتیجه بررسی كارشناسان، طی آزمایش سامانه های دراگون در آوریل ۲۰۱۹، به صورت نامحدود به تعویق افتاد. زمان پرتاب این ناو بستگی به پرتاب مأموریت آزمایشی سفینه سی. اس. تی -۱۰۰ شركت بوئینگ دارد كه مقرر است نخستین پرواز سرنشین دار آمریكا را پس از ژوئیه ۲۰۱۱ باشد.


رابرت بنكین و داگلاس هورلی در زوزدنی گارادوك در كنفرانسی مطبوعاتی شركت كردند و به سولات خبرنگاران پاسخ دادند. رابرت بنكین در جواب این سوال كه چرا پرواز آنها به تاخیر افتاده گفت هر سفینه جدیدی احتیاج به بررسی های همه جانبه دارد.
دراگون گرچه پروازهای بدون سرنشین داشته اما برای مأموریت های سرنشین دار، حساسیت های خاصی وجود دارد بنابراین تا اطمینان كافی وجود نداشته باشد، كارشناسان اسپیس ایكس اجازه پرواز نخواهند داد.
خبرنگاری از داگلاس هورلی درباره هدف سفرشان به روسیه سوال كرد. وی پاسخ داد: ایستگاه فضایی بین المللی، یك مجتمع مداری مشترك است و فضانوردانی كه در آن فعالیت و یا به آن سفر می كنند، در كنار آموزش های اختصاصی مربوط به سفینه و یا بخش خودشان، یك سری آموزش های مشترك هم باید ببینند.
هدف از سفر ما به شهرك ستاره ای آشنایی با بخش های روسی این ایستگاه است و تمرین مشترك با فضانوردان روسیه در مورد وضعیت های خاص تا هر كدام با وظایف خود در صورت بروز وضعیت اضطراری آشنا باشیم. همینطور فعالیت های مشتركی كه با همكاری هم باید انجام دهیم.
رابرت بنكین، سرهنگ نیروی هوایی آمریكا، دو پرواز فضایی را در سال های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۰ بر عرشه شاتل اندوور انجام داده است كه حدود یك ماه طول كشید و در جریان آنها شش بار راهپیمایی فضایی داشت كه تقریباً ۳۷ ساعت طول كشید.
داگلاس هورلی، افسر بازنشسته نیروی دریایی آمریكا هم دو مأموریت فضایی را با كیهان پیماهای اندوور و آتلانتیس در سالهای ۲۰۰۹ و ۲۰۱۱ انجام داد و حدود ۲۹ روز را در فضا گذراند.


1398/03/08
10:27:50
5.0 / 5
4615
تگهای خبر: آزمایش , آموزش , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است