مسیر توسعه كسب و كارهای حوزه فناوری های همگرا تسهیل شد

مسیر توسعه كسب و كارهای حوزه فناوری های همگرا تسهیل شد

با فناوری: رئیس مركز فناوری های همگرای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توسعه كسب و كارها بر پایه فناوری همگرا را از اقدامات این مركز امسال دانست.به گزارش با فناوری به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، علی محمد سلطانی درباره فعالیت های این مركز در حوزه هوش مصنوعی بیان كرد: از آنجائیكه توسعه كسب و كارهای بر پایه فناوری همگرا رسالت این مركز است بدین سبب توانمند شدن شركت های دانش بنیان و فناور حوزه هوش مصنوعی و رباتیك امسال جدی تر از گذشته پیگیری می شود تا محصولات فعالان این حوزه زودتر به بازار برسد.
رئیس مركز فناوری های همگرا معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: البته سال قبل با حمایت مركز همگرا یكی از محصولات حوزه رباتیك به بازار رسید و از این طریق دانش ساخت ربات های خودران بزودی وارد بازار می شود. پس این همكاری ها در سال جدید توسعه می یابد تا با ورود محصولات فناورانه به بازار كیفیت زندگی مردم نیز ارتقا پیدا كند.
به گفته سلطانی، همگرایی میان چند فناوری موجب تولید محصولات جدید شده است. توسعه چنین محصولاتی نیاز به همكاری بین رشته ای است تا با هماهنگی و اقدام مشترك این توسعه صورت گیرد. توسعه محصولات همگرا، توسعه بازار این محصولات و رقابت پذیری توسعه دهندگان كسب و كارهای همگرا بعضی از ماموریت های این مركز است.

1398/03/02
19:37:00
5.0 / 5
4644
تگهای خبر: تولید , دانش بنیان , ربات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است