سخنگوی طرح رجیستری تلفن همراه:

گوشیهای دارای شناسه جعلی ظرف ۳ روز از شبكه خارج می شوند

گوشیهای دارای شناسه جعلی ظرف ۳ روز از شبكه خارج می شوند

با فناوری: سخنگوی طرح رجیستری گوشی تلفن همراه با تاكید براینكه امكان دور زدن شناسه IMEI گوشی وجود ندارد، اظهار داشت: گوشیهای دارای شناسه های جعلی به صورت سیستمی، ظرف ۳ روز از شبكه خارج می شوند.


به گزارش با فناوری به نقل از مهر، حمیدرضا دهقانی نیا در شبكه پیام رسان بله در مورد سوژه جعل شناسه IMEI گوشی تلفن همراه توضیح داد. وی اظهار داشت: شناسه IMEI قابل جعل است و خبری كه روزهای گذشته توسط برخی خبرگزاری ها در خصوص جلوگیری طرح رجیستری از جعل IMEI انتشار یافته، نادرست بوده است و اساساً از نظر فنی قابل اجرا نیست. اما در طرح رجیستری، تنها به شناسه IMEI اكتفا نشده و سامانه تركیبی ثبت گوشی را تشخیص می دهد. سخنگوی رجیستری گوشی اشاره كرد: تمامی دستگاه های سیمكارت خوری كه دارای شناسه IMEI جعل شده باشند، توسط سامانه «همتا» بعنوان دستگاه مجعول شناسایی شده و به صورت كاملاً سیستمی و بدون دخالت انسان، در كمتر از ۳ روز از زمان روشن شدن، مسدود می شوند و دیگر امكان دریافت خدمات اپراتوری را نخواهد داشت.

وی اشاره كرد: امكان دور خوردن طرح رجیستری بوسیله جعل شناسه IMEI به هیچ عنوان وجود ندارد. آنچه مورد اهمیت است و سوژه اصلی اطلاعیه همتا باز بود، اطلاع رسانی درباره این تخلف به مردم برای جلوگیری از متضرر شدن آنها است. دهقانی نیا به خریداران گوشی تلفن همراه سفارش كرد كه پیش از خرید نسبت به استعلام اصالت دستگاه بوسیله درگاه همتا اقدام نموده و سپس در حضور فروشنده، دستگاه را برای خود فعال سازی كنند. به گزارش با فناوری به نقل از مهر، روز گذشته سامانه اطلاع رسانی رجیستری تلفن همراه (همتا) با آگهی نسبت به اقدام برخی سودجویان در جعل شناسه IMEI گوشیهای تلفن همراه، اعلام نمود كه مجازات قانونی همچون حبس و جزای نقدی در انتظار جاعلین است.


منبع:

1398/02/23
14:34:27
5.0 / 5
4736
تگهای خبر: پیام رسان , خدمات , گوشی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است