ارزش سهام مایكروسافت به یك تریلیون دلار رسید

مایكروسافت خلوت ۲نفره اپل و آمازون را بهم زد

مایكروسافت خلوت ۲نفره اپل و آمازون را بهم زد

به گزارش با فناوری مایكروسافت در هفته اخیر با ارزش سهام ۱ تریلیون دلار به سومین شركت در تاریخ كه به این میزان از سهام دست می یابد تبدیل و به جمع دو شركت اپل و آمازون پیوست.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا، مایكروسافت در هفته اخیر بعد از یك جهش سودآور، توانست ارزش سهام خویش را به یك تریلیون دلار برساند كه با این كار توانست نفر سوم جمع دو نفره اپل و آمازون باشد.
مایكروسافت در ادامه درآمد بالای خود در سه ماه نخست سال مالی ۲۰۱۹، با یك جهش سودآورد توانست به جمع رقبای خود بپوندد. مایكروسافت با ارزش سهام یك تریلیون دلار نه تنها توانست به سومین شركت تجاری معروف ایالات متحده تبدیل گردد بلكه گامی عظیم در دنیای فناوری را به نام خود ثبت نمود.
گرچه بعد از گذشت یك روز ارزش سهام مایكروسافت از یك تریلیون دلار به ۹۹۵ میلیارد دلار سقوط كرد اما همچنان اپل و آمازون به ترتیب با ۹۷۰ میلیارد دلار و ۹۴۰ میلیارد دلار در پشت مایكروسافت قرار دارند.
علت جهش سودآور شركت مایكروسافت در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹، سرویس ابری آن بود كه از این لحاظ با شركت آمازون رقابت می كند چون كه هفته اخیر كه آمازون ركورد سود سه ماهه خویش را منتشر نمود دلیل رشد سهام آن هم عمدتاً به علت پلت فرم محاسبات ابری آن بود.
مایكروسافت گزارش داد كه به صورت كلی درامد آنها از سودسهام ۱۴ درصد افزایش پیدا كرده است كه این امر سبب می شود تا درآمد خالص شركت ۱۹ درصد افزایش یابد.1398/02/07
15:02:08
5.0 / 5
4475
تگهای خبر: اپل , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است