محققان انگلیسی:

مقاومت آنتی بیوتیكی تا سال ۲۰۵۰ بیشتر از سرطان قربانی می گیرد

مقاومت آنتی بیوتیكی تا سال ۲۰۵۰ بیشتر از سرطان قربانی می گیرد

با فناوری: مطالعه ای كه توسط دولت انگلیس انجام شده است پیش بینی كرده است كه بیماری های مقاوم در مقابل آنتی بیوتیك تا سال ۲۰۵۰ می تواند ۱۰ میلیون نفر را در سراسر جهان به كام مرگ بكشاند و هزینه حدود ۱۰۰ تریلیون دلار روی دست دولت ها بگذارد.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از تك تایمز، یك مطالعه جدید می گوید كه ۱۰ میلیون نفر در سراسر جهان احتمالاً تا سال ۲۰۵۰ به دلیل بیماری های مقاوم در مقابل دارو جان خودرا از دست خواهند داد.
طبق گزارشی كه توسط دولت انگلیس تهیه شده است، انتظار می رود كه مقاومت آنتی بیوتیكی در آینده یكی از علل اصلی مرگ و میر در سطح جهان باشد و حتی در عرض ۳۰ سال آینده از تلفات سرطان باز پیشی بگیرد. ضمن اینكه ۱۰۰ تریلیون دلار هزینه روی دست دولت ها خواهد گذاشت.
"جیم اونیل" یكی از اقتصاددانان پیشرو در بریتانیا و نویسنده این مطالعه توضیح داد كه چگونه چنین رویدادی می تواند بر دولت های جهان تأثیر بگذارد.
وی به بی بی سی اظهار داشت: این را در نظر داشته باشید كه مثلاً تولید ناخالص داخلی سالیانه بریتانیا حدود ۳ تریلیون دلار است، بدین سبب هزینه ای كه از مقاومت آنتی بیوتیكی ناشی خواهد شد معادل حدود ۳۵ سال سهم انگلیس در اقتصاد جهانی خواهد بود.
با عنایت به اینكه خیلی از جمعیت جهان در آن سال از بیماری های جدی رنج خواهند برد، درآمد اقتصادی جهان ۲ تا ۳.۵ درصد كاهش خواهد یافت.
البته همه این ها در صورت عدم اتخاذ هیچ تدبیری برای مقابله با بیماری های مقاوم در مقابل آنتی بیوتیك اتفاق خواهد افتاد.

بررسی مقاومت آنتی بیوتیكی
"دیوید كامرون" نخست وزیر سابق بریتانیا در دوران تصدی اش درخواست بازبینی در مورد مقاومت ضد میكروبی یا AMR را داد. برای انجام این كار "اونیل" با متخصصان تحقیقاتی "Rand Europe" و "KPMG" همكاری كرد.
هر ساله ۷۰۰ هزار نفر در سراسر جهان به دلیل عفونت مقاومت آنتی بیوتیكی می میرند. سالیانه تنها در ایالات متحده و اروپا حداقل ۵۰ هزار نفر به این علت كشته می شوند.
به اعتقاد محققان اگر اقدامات مناسب صورت نگیرد، گسترش بیماری های مقاوم تا سال ۲۰۵۰ می تواند موجب مرگ ۱۰ میلیون نفر شود. مدلها نشان داده است كه آسیا و آفریقا لطمه پذیرترین مناطق جهان هستند كه به ترتیب ۴.۷ میلیون و ۴.۱ میلیون مورد مرگ در آنها به ثبت خواهد رسید.
"اونیل" می گوید كه هند می تواند سالانه متحمل ۲ میلیون مورد مرگ بر اثر این مقاومت شود، در حالیكه نیجریه می تواند پذیرای بیشتر از یك مورد از هر چهار مورد مرگ باشد.
احتمالاً عفونت هایی مانند سل، مالاریا و آنهایی كه بر اثر باكتری "ای.كولی"(E.coli) ایجاد می شوند بیشترین تأثیر را بر جمعیت جهانی داشته باشند.

درمان های پزشكی متأثر از AMR
خیلی از روش های پزشكی به آنتی بیوتیك ها وابسته هستند تا بتوانند عفونت را از بین ببرند كه شامل بخش های سزارین، شیمی درمانی، ایمپلنت های مفصلی و جراحی پیوند عضو می شود.
اگر آنتی بیوتیك ها به از دست دادن كارآیی خود ادامه دهند، این بخش ها به شكل روزافزون لطمه پذیرتر می شوند و جان بیماران را تهدید می كنند. این مقاومت همین طور می تواند برخی از روش ها و درمان های پزشكی را بطور كامل غیرممكن سازد.
"اونیل" و تیمش در سال ۲۰۱۴ اعلام نمودند كه قصد دارند به كشف اقداماتی بپردازند كه از گسترش AMR جلوگیری می كند. یكی از اولویت های آنها چگونگی تغییر نحوه استفاده افراد از داروهای خاص است. این كار می تواند مانع افزایش روزافزون مقاومت آنتی بیوتیكی شود.
محققان می گویند كه آنها به دنبال توسعه داروهای جدید باز هستند. آنها می خواهند دولت های جهان را برای اقدامات منسجم در مورد استفاده از داروهای آنتی بیوتیك هم در حیوانات و هم در انسان ها تشویق كنند.
"اونیل" می گوید برای انجام چنین استراتژی هایی، همكاری كشورهای BRIC(برزیل، روسیه، هند و چین) و MINT(مكزیك، اندونزی، نیجریه و تركیه) مهم می باشد.1398/02/05
14:49:06
5.0 / 5
4572
تگهای خبر: تحقیقات , تولید , متخصص , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است