ربات آتش نشانی كه به كمك كلیسای نوتردام رفت بعلاوه فیلم

ربات آتش نشانی كه به كمك كلیسای نوتردام رفت بعلاوه فیلم

به گزارش با فناوری كلیسای تاریخی نوتردام پاریس با ۸۵۰ سال قدمت، عصر دوشنبه گرفتار آتش سوزی مهیبی شد كه این بنای پرارزش تاریخی را تا مرز نابودی كامل برد.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، از آنجائیكه این كلیسا محل استقرار اسقف اعظم پاریس هم بوده است، وجود آن برای مردم پاریس بسیار مهم بود.
یك ربات آتش نشان به نام " Colossus " به ۴۰۰ آتش نشان كمك كرد تا نوتردام را از نابودی كامل نجات دهند. دقیقاً زمانی كه كلیسای جامع نوتردام آغاز به آتش سوزی كرد، ربات مذكور را به آنجا فرستادند.
وزن ربات " Colossus " یك هزار و ۱۰۰ پوند بوده و قادر به حمل تجهیزات و اسپری آب است.
ربات مذكور به آتش نشانان كمك كرد تا بتوانند از سوختن آثار مهم داخل كلیسای نوتردام جلوگیری نمایند. ربات "Colossus" قابل كنترل از طریق دور است و به شلنگ های آب آتش نشانی و دوربین مجهز است و بنابراین آتش نشانان می توانند از آن در داخل كلیسای نوتردام هم استفاده كنند.
ربات مورد اشاره كه مقاوم در مقابل آب و آتش است، قادر به حمل تجهیزاتی تا بیشتر از ۱۲۰۰ پوند است. ربات " Colossus " توسط كمپانی فرانسوی" Shark Robotics " طراحی و توسعه داده شده است.
ربات مذكور علاوه بر كمك به كاهش آتش سوزی دارای قابلیت های مختلفی همچون حمل و نقل تجهیزات، مصدومین و هم بررسی مناطق با استفاده ازدوربین اچ دی است.
اكنون ۴۰۰ آتش نشان در كلیسای نوتردام حضور دارند. احیای كلیسای جامع معروف یك فرایند طولانی خواهد بود، علیرغم اینكه رئیس جمهور فرانسه، "امانوئل مكرون"، اعلام نموده است تا طی پنج سال آینده بازسازی نوتردام تمام خواهد شد.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی كند.
فایل آنرا از اینجا دانلود كنید: video/mp4

1398/01/30
13:23:29
5.0 / 5
4475
تگهای خبر: ربات , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است