كشف چگونگی ارسال سیگنال از قلب لطمه دیده به سلولهای مغز استخوان

كشف چگونگی ارسال سیگنال از قلب لطمه دیده به سلولهای مغز استخوان

با فناوری: محققان چگونگی ارسال یك سیگنال SOS قلب پس از حمله قلبی به سلول های مغز استخوان را كشف كردند.به گزارش با فناوری به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سلول های بنیادی، محققان دانشگاه آلاباما اخیراً گزارش كرده اند كه اگزوزوم ها برای سیگنال SOS كه عضلات قلبی پس از حمله قلبی می فرستند كلیدی هستند.
بعد از حمله قلبی، اگزوزوم ها در جریان خون مقادیر زیادی از میكروRNAهای مختص قلب را با خود حمل می كنند. این اگزوزوم ها ترجیحاً میكروRNAها را به سلول های پیش ساز مغز استخوان حمل می كنند. درون این سلول های پیش ساز، میكروRNAها یك ژن خاص را خاموش می كنند كه سبب می شود سلول های پیش ساز مغز استخوان را ترك كرده و وارد جریان خون شوند. در ادامه این سلول ها به قلب مهاجرت كرده و اهتمام در تلاش عضله لطمه دیده قلبی می كنند.
به عقیده محققان این كشف یعنی یافتن سیگنالی كه از قلب های لطمه دیده به سلول های مغز استخوان فرستاده می شود، می تواند منجر به ایجاد مسیرهای درمانی جدیدی برای بیمارانی شود كه گرفتار حملات قلبی شده اند.
در این مطالعه محققین با استفاده از مدل موشی حمله قلبی دریافتند كه پس از حمله قلبی سطح چهار میكروRNA خاص عضله قلبی موسوم به myo-miRs ده الی صد هزار برابر در خون محیطی افزایش می یابد. این myo-miRs ترجیحاً بوسیله سلول های تك هسته ای مغز استخوان دریافت می شوند.
سلول های انسانی اگزوزوم ها را ترشح می كنند كه وزیكول های خارج سلولی كوچك متصل به غشا هستند كه محصولاتی را برای ارتباطات سلول به سلول حمل می كنند و این محصول شامل پروتئین ها، لیپیدها و اسیدهای نوكلئیك است.

1398/01/25
15:09:30
5.0 / 5
4973
تگهای خبر: دانشگاه , محصولات , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است