وزن كهكشان راه شیری تخمین زده شد

وزن كهكشان راه شیری تخمین زده شد

با فناوری: با وجود پیشرفت ستاره شناسان در حل اسرار كهكشان راه شیری اما هنوز هم این كهكشان بسیار اسرار آمیز است و یكی از معماهایی كه تابحال ستاره شناسان موفق به درك آن نشده بودند، وزن كهكشان راه شیری بود اما حالا ستاره شناسان با استفاده از داده های دو تلسكوپ قادر به اندازه گیری وزن كهكشان راه شیری شدند.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از تك تایمز، ستاره شناسان با تركیب داده های "تلسكوپ فضایی هابل"(Hubble Space Telescope) و "تلسكوپ فضایی گایا"(Gaia mission) توانستند وزن كهكشان راه شیری را تخمین بزنند.
تابحال پژوهشگران برای به دست آوردن وزن دقیق آن بسیار تلاش نموده بودند اما اخیراً در مطالعه خود به لطف دو تلسكوپ فضایی مذكور، موفق به اندازه گیری وزن دقیق آن شدند.
در این مطالعه، ستاره شناسان با استفاده از دو تلسكوپ فضایی هابل و گایا، سرعت خوشه های ستاره ای را كه در كهكشان راه شیری در حال چرخش هستند، اندازه گیری كردند و در نهایت موفق به تخمین وزن نهایی كهكشان راه شیری باز شدند.
پژوهشگران "رصدخانه جنوبی اروپا"(European Southern Observatory) اعلام نمودند وزن كهكشان راه شیری تا شعاع ۱۲۹ هزار سال نوری از مركزش، حدود ۱.۵ هزار میلیارد برابر وزن خورشید است.
از تلسكوپ فضایی گایا برای اندازه گیری خوشه های ستاره ای كه حود ۶۵ هزار سال نوری از زمین فاصله دارند و از تلسكوپ فضایی هابل باز برای اندازه گیری سرعت خوشه های ستاره ای كه ۱۳۰ هزار سال نوری از زمین فاصله دارند استفاده می شود.
حالا با دانستن وزن كهكشان راه شیری پژوهشگران می توانند به برخی سوالات و معماهای پیچیده كهكشان راه شیری پاسخ دهند.1397/12/18
14:48:15
5.0 / 5
4725
تگهای خبر: پژوهش , تلسكوپ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است