اسپیكر مكالمه تلفنی برای اسكی بازان ابداع شد

اسپیكر مكالمه تلفنی برای اسكی بازان ابداع شد

با فناوری: یك شركت آمریكایی نوعی اسپیكر نمایش داده كه داخل كلاه اسكی قرار می گیرد و امكان صحبت با تلفن همراه را هنگام اسكی برای كاربر فراهم می آورد.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از تك كرانچ، "آلن مونی"(Alan Monie)، از پژوهشگران شركت امنیت سایبری "پن تست پارتنرز"(Pen Test Partners)، یك جفت از اسپیكرهای بی سیم شركت آمریكایی "اوت دور تك"(Outdoor Tech) را مورد بررسی قرار داده است.
این اسپیكرها كه داخل كلاه اسكی تعبیه می شوند، امكان گوش دادن به موسیقی و صحبت كردن با تلفن همراه را هنگام اسكی برای كاربران فراهم می كنند. از آنجائیكه اسپیكرها با كمك یك اپلیكیشن به تلفن همراه كاربر متصل می شوند، نیازی نیست كه كاربر برای صحبت كردن، كلاه خودرا بردارد. باتری قابل شارژ این اسپیكرها، كارآیی آنها را تا ۱۰ ساعت تضمین می نماید. میكروفن داخلی متصل به این ابزار باز به كاربر امكان می دهد به راحتی مكالمات خودرا برقرار كند.


مونی در ارتباط با میزان ایمنی اسپیكرها اظهار داشت: این ابزار، جریان داده ها را از "رابط برنامه نویسی كاربردی"(API) سرور دریافت می كند و آنها را برای برقراری ارتباط با اپلیكیشن، دستیابی به نام های كاربری، ایمیل ها و شماره های تلفن كاربر به كار می برد. رابط برنامه نویسی كاربردی می تواند رمز عبور را باز بازیابی كند اما رمزهای بازیابی شده را به صورت یك "متن آشكار"(plaintext) و به صورت رمزگذاری نشده، نمایش می دهد.


نكته منفی اسپیكرها این است كه موقعیت دقیق كاربر و مكالمات او را فاش می كنند. نكته منفی دیگری كه مونی متذكر شد این بود كه هنگام درخواست برای تعمیر اسپیكر، پاسخگویی شركت سازنده متوقف گردید. وی در این باره اظهار داشت: بااینكه اسپیكرهای اوت دور تك، كارآمد هستند اما امنیت لازم را در مورد حریم شخصی كاربر فراهم نمی كنند.
شركت اوت دور تك، هنوز واكنشی به این انتقاد نشان نداده است.1397/12/14
14:42:42
5.0 / 5
4456
تگهای خبر: ابداع , اپل , اپلیكیشن , باتری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است