هوش مصنوعی دستیار پزشكان دهكده شد

هوش مصنوعی دستیار پزشكان دهكده شد

با فناوری هوش مصنوعی دستیار پزشكان دهكده شد


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از چاینا دیلی، یك پزشك به نام "دنگ جینكه" (Deng Jinke) كه در محل گوانگ دونگ خدمت می كند، اظهار داشت: در گذشته، تجهیزاتی كه در كابینه پزشكی داشتیم، تنها یك گوشی پزشكی و یك فشارسنج جیوه ای قدیمی بود، اما حالا با آمدن هوش مصنوعی دنیا تغییر كرده است.
پژوهشگران بیمارستان "Guangdong Second Provincial General " موفق به توسعه یك سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی شده اند كه پزشكان روستاها توسط آن می توانند بیماری افراد را بطور دقیق تشخیص دهند.
سیستم مذكور " Ding Bei " نام دارد. "Ding Bei"، یك برنامه درمان پزشكی است و به یك مانیتور قابل حمل كه تنها ۲.۵ كیلوگرم وزن دارد، مجهز است.
با این دستگاه، روستاییان می توانند به جای رفتن به بیمارستان های شهر به پزشك روستای خود بازگشت كنند و در آنجا تست نوار قلب خودرا انجام دهند.
علاوه بر این، اطلاعات سلامت مانند میزان اكسیژن خون و تعداد ضربان باز می تواند جمع آوری شده و به صورت الكترونیكی ذخیره شود.
اگر در مواردی پزشك نتواند به صورت دقیق بیماری فرد را تشخیص دهد، سیستم هوش مصنوعی یاد شده می تواند به كمك پزشك آید و بیماری افراد را با دقت بیشتر از ۹۵ درصد تشخیص دهد.
برنامه " Ding Bei " با بیشتر از ۱۱۸ هزار اصطلاح پزشكی و ۳۰۰ میلیون پرونده پزشكی كه شامل بیشتر از ۲۰۰ بیماری است، گردآوری شده است.

1397/12/13
13:38:43
5.0 / 5
4825
تگهای خبر: پژوهش , گوشی , هوش مصنوعی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است