پس از ۳۸ سال ؛

بزرگترین زنبور جهان دوباره كشف شد

بزرگترین زنبور جهان دوباره كشف شد

به گزارش با فناوری دانشمندان بزرگترین زنبور جهان را با طول بال ۶ سانتی متر در جنگل های یك جزیره اندونزی دوباره كشف كرده اند. این زنبور آخرین بار در ۳۸ سال قبل دیده شده بود.به گزارش با فناوری به نقل از بی بی سی، بزرگترین زنبور جهان بعد از آنكه دهه های متوالی گم شده بود، حالا دوباره كشف شده است.
این زنبور بسیار بزرگ كه به اندازه انگشت شست یك انسان است، در یكی از جزایر اندونزی كشف شده است. كارشناسان حیات وحش بعد از چند روز جستجو یك زنبور ماده را زنده یافتند.
این حشره كه «زنبور بزرگ Wallace» نام دارد به احترام «آلفرد راسل والاس» دانشمند و طبیعت شناس انگلیسی نام گذاری شده است.

دانشمندان چند نمونه از این زنبور را در سال ۱۹۸۱ میلادی یعنی ۳۸ سال قبل یافتند اما از آن زمان تابحال اثری از حشره دیده نشد و دانشمندان تصورمی كردند منقرض شده است. در ماه ژانویه گروهی از محققان ردپای زنبور والاس را در سفری به اندونزی دنبال كردند تا از آن عكاسی كنند.
به هرحال حشره مذكور با طول بال ۶ سانتی متر، بزرگترین زنبور جهان شناخته شده است. همینطور این حشره ۴ برابر زنبورعسل اروپایی است. گونه ماده این حشره در تپه های موریانه ای لانه می سازد و با كمك فك بزرگش می تواند صمغ درختان را جمع آوری كند. حشره ماده با استفاده از صمغ در لانه سازی آنرا در مقابل موریانه ها محافظت می كند.
«كلی بولت» یكی از عكاسان طبیعت، اولین فردی است كه از زنبور مذكور عكاسی كرده است.
به هرحال این كشف در جزیره North Moluccas متعلق به اندونزی دانشمندان را امیدوار كرده كه جنگل های این منطقه هنوز هم حاوی نادرترین حشرات جهان هستند.

1397/12/03
12:35:19
5.0 / 5
4257
تگهای خبر: محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است