سرشماری صفحات خورشیدی در آمریكا با هوش مصنوعی و ماهواره

سرشماری صفحات خورشیدی در آمریكا با هوش مصنوعی و ماهواره

به گزارش با فناوری همزمان با افزایش استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر، كوشش برای تهیه آمار دقیق در این زمینه هم شروع شده و آمریكا می خواهد با به كارگیری هوش مصنوعی و ماهواره صفحات خورشیدی را سرشماری كند.به گزارش با فناوری به نقل از اسلش گیر، جمع آوری اطلاعات دقیق در مورد میزان تولید انرژی از راه صفحات خورشیدی و تهیه نقشه پراكندگی صفحات خورشیدی در كل كشور، همچون اهداف اجرای طرح مذكور است.
مقامات دولتی می گویند در مورد استفاده تجاری از صفحات خورشیدی اطلاعات كم وبیش مفیدی جمع آوری كرده اند، اما اطلاعات آنها در مورد استفاده های شخصی و خصوصی از این صفحات به میزان كافی نیست.
مجری این طرح كه دیپ سولار نام گرفته، دانشگاه استنفورد است و با اجرای آن ابعاد، موقعیت مكانی و تعداد صفحات خورشیدی موجود در كل آمریكا مشخص خواهد شد. هوش مصنوعی مورد استفاده در این طرح جهت بررسی بیشتر از یك میلیارد تصویر ماهواره ای و شناسایی تمامی صفحات خورشیدی نصب شده بر روی پشت بام ها مورد استفاده قرار می گیرد.
دقت هوش مصنوعی مورد استفاده در این طرح ۹۳ درصد بوده و تلاش می شود این دقت باز هم افزایش یابد. اجرای طرح دیپ سولار در عرض یك ماه صورت می گیرد و این در شرایطی است كه انسان ها برای تكمیل آن به سال ها زمان نیاز داشتند. اطلاعات اولیه ای كه در مورد نتایج این طرح در جریان انتشار یافته از نصب صفحات خورشیدی در حدود ۱.۴۷ میلیون نقطه در سراسر آمریكا خبر می دهد. مقرر است پس از تجزیه و تحلیل اطلاعات اولیه داده های بیشتری در این زمینه منتشر شود.

1397/11/14
14:30:59
5.0 / 5
4955
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است