رباتی كه خودروی شما را پارك می كند!بعلاوهفیلم

رباتی كه خودروی شما را پارك می كند!بعلاوهفیلم

با فناوری: یك ربات فوق العاده موسوم به ˮاستنˮ(Stan) كه قادر می باشد خودروی افراد را در پاركینگ های بزرگ نظیر پاركینگ های فرودگاه ها با نظم و دقت و بهره وری در استفاده از فضا پارك كند از ماه آگوست در فرودگاه گاتویك لندن كار خودرا آغاز خواهدنمود.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، معمولاً پاركینگ فرودگاه ها افتضاح است، چونكه بسیار شلوغ و نامنظم می شود. اما یك ربات كوچك فرانسوی می خواهد این معضل را یك دفعه برای همیشه حل كند.
سیستم پاركینگ خودران "استن" سپس آزمایش های موفق در پاریس و لئون در راه فرودگاه گاتویك (Gatwick) لندن است و بنظر می رسد این ایده فوق العاده بزودی مسئولیت پارك كردن خودروها را در این فرودگاه بر عهده خواهد گرفت.
پارك كردن خودرو در فرودگاه معمولاً با دشواری هایی همراه می باشد، چونكه خودرو باید حداقل چند روز در یك نقطه بماند و هر كس به فكر چگونگی حمل چمدان های خود است.
با این سیستم جدید شما خودروی خودرا در یك گاراژ كوچك پارك می كنید، اطلاعات خودرا درون سیستم اسكن می كنید، سپس بدون هیچ دغدغه دیگری با خیال راحت به سمت هواپیما می روید.
سپس مدت كوتاهی "استن" به سراغ خودروی شما می آید و آنرا با كفی مخصوصش بلند می كند و با دقت و ایمنی بالا حمل می كند و در جای مناسبی در پاركینگ فرودگاه پارك می كند.
وقتی كه از سفر برمی گردید هم این ربات خودروی شما را به یكی از گاراژها آورده و در اختیار شما می گذارد.


شركت فرانسوی "استنلی ربوتیكس"(Stanley Robotics) این سیستم را ابداع كرده و با موفقیت در دو فرودگاه بزرگ فرانسه همچون شارل دوگل در پاریس آزمایش كرده است.
ربات های "استن" كه شبیه به تستر هستند به یك كفی بزرگ مجهزند كه به زیر خودرو می رود و خودرو را از تایرها بلند می كند.
"استن" می تواند به هر طرفی حركت نماید و هم به عقب برود و هم مسیر روبرو را در پیش بگیرد. این خاصیت موجب می شود "استن" در فضاهای تنگ عملكرد فوق العاده ای داشته باشد.


ربات های "استن" مجبور نیستند بین هر دو ردیف خودرو فضای خالی بگذارند، برای اینكه می توانند به راحتی خودروها را حركت دهند.
ضمن اینكه لازم نیست درب های خودرو برای جابجایی باز شود، بدین سبب خودروها می توانند با فاصله كمتری در كنار هم قرار بگیرند تا از فضای پاركینگ استفاده بهینه تری شود.


هیچ انسانی مجاز به ورود به محوطه نیست و اساساً نیازی هم به این كار نیست. بدین سبب امنیت پاركینگ فوق العاده بالا می رود و نیازی هم به تعبیه پیاده روهای مشخص برای رسیدن به خودروها نیست.
این سیستم حدود ۳۰ درصد استفاده بهینه تری از فضا را در پاركینگ ها منجر می شود.


مسافران می توانند زمان بازگشت را در هنگام تحویل خودرو تنظیم كنند تا خودرویشان در هنگام مراجعت به موقع در اختیارشان قرار بگیرد.
استفاده از این سیستم برای مسافران راحت تر و ایمن تر است، بااینكه تعداد گاراژها فعلاً محدود است. به علاوه استفاده از فضا نسبت به پاركینگ سنتی بسیار بهینه تر انجام می شود و در مناطقی كه فضای زیادی در دسترس نیست، سیستم هایی مانند "استن" می توانند معادله را بطور قابل توجهی تغییر دهند.


طبق قرارداد این شركت با فرودگاه گاتویك، "استن" در ماه آگوست همزمان با سفر صدها هزار لندنی برای گذراندن تعطیلات تابستانی، كار آزمایشی خودرا آغاز خواهدنمود.


مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود كنید: video/mp4

1397/11/06
23:31:11
5.0 / 5
4693
تگهای خبر: آزمایش , ابداع , ربات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است