افزایش قدرت عضلانی تنها با دستگاه مغناطیسی!

افزایش قدرت عضلانی تنها با دستگاه مغناطیسی!

به گزارش با فناوری پژوهشگران ˮدانشگاه ملی سنگاپورˮ در مطالعه اخیرشان موفق به توسعه دستگاهی شده اند كه می تواند قدرت عضلانی افراد را افزایش دهد.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، با اینكه ورزش معمولا بهترین راه برای عضله سازی است اما باز هم مواردی وجود دارد كه در عضله سازی به افرادی كه لاغر و ضعیف هستند و یا بر اثر جراحت ناتوان شده اند، كمك نماید.
پژوهشگران "دانشگاه ملی سنگاپور"(NUS) در مطالعه اخیرشان با تمركز بر روی مبحث عضله سازی یك دستگاهی به نام "MRegen" را توسعه داده اند كه دستگاه مذكور از میدان مغناطیسی استفاده می نماید تا عضلات را به گونه ای فریب دهد كه گویی افراد در حال ورزش دادن آنها هستند.
پروفسور "آلفردو فرانكو-اورگن"(Alfredo Franco-Obregón) پژوهشگر ارشد این مطالعه درباره ساخت این دستگاه اظهار داشت: دستگاه "MRegen " یك میدان الكترومغناطیس یكنواخت را به یك ناحیه عضلانی با طول و مدت زمان خاص وارد می نماید كه این كار همان پاسخ های بازسازی و متابولیكی را كه فعالیت بدنی بوجود می آورد بازتولید می كند.
این فناوری تابحال بر روی دو گروه بین سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ مورد آزمایش قرار گرفته است. در ابتدا ۱۰ فرد سالم، آزمایش ۱۰ دقیقه درمان MRegen را بر روی یكی از پاهای خود، یك مرتبه در هفته برای پنج هفته متوالی دریافت نمودند. بعد از آنكه آن دوره به اتمام رسید، قدرت عضلانی آنها به صورت متوسط ۳۰ تا ۴۰ درصد بهبود یافته بود.
در آزمایش دوم، این دستگاه برای ۱۰ بیمار كه تحت عمل جراحی زانو قرار گرفته بودند استفاده شد. این افراد همینطور درمان توانبخشی طبیعی را دریافت نمودند. هنگامیكه این افراد در مقابل با یك گروه كنترل شده متشكل از ۱۰ بیمار كه عمل "بازسازی رباط صلیبی قدامی"(ACL) انجام داده بودند و تنها درمان توانبخشی را دریافت كرده بودند، قرار گرفتند، افرادی كه از دستگاه "MRegen "استفاده كرده بودند، شاهد بهبود وضعیت در اندازه عضلات و قدرت تنها ۴ هفته بعد از عمل جراحی بودند.
آنها علاوه بر بهبود در قدرت عضلانی خود شاهد یك بهبود ۵۰ درصدی در متابولیسم عضلانی خود هم بودند. تابحال هیچ عوارض جانبی در مورد استفاده از این دستگاه گزارش نشده است.
پروفسور "آلفردو فرانكو-اورگن" در آخر اضافه كرد: به صورت متوسط، ۴۰ درصد از حجم بدن انسان را عضلات می سازند و نقش مهمی در تنظیم بدن، سلامت و طول عمر فرد دارند. اگر ما بتوانیم توانایی تنظیم رشد عضلات را كنترل نماییم، امكان دارد كنترل كلی سلامت انسان را به دست آوریم. MRegen یك دستگاه غیر تهاجمی و موثر در بازسازی عضلات است.
1397/11/03
13:43:43
5.0 / 5
4803
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است