در پی شكایت مسافران

نیمی از كارمندان رباتیك یك هتل چینی اخراج شدند

نیمی از كارمندان رباتیك یك هتل چینی اخراج شدند

به گزارش با فناوری یك هتل در چین كه ربات ها را بعنوان كارمندان خود استخدام كرده بود، مجبور شد نیمی از آنها را اخراج كند.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، یك هتل در چین كه برخی كارمندان خویش را از میان ربات ها برگزیده بود، مجبور شد نیمی از آنها را اخراج كند. این هتل موسوم به "هن نا" (Henn na) كه در سال 2015 افتتاح شد، اولین هتلی است كه ربات ها را بعنوان كارمند در خدمت گرفته است اما به دنبال شكایات پیاپی مشتریان، بیشتر از نیمی از 243 ربات حاضر در هتل اخراج شدند.
یكی از كارمندان هتل اظهار داشت: با اخراج ربات ها، دیگر مجبور نیستیم كه دائما به شكایت های مشتریان درباره مشكلات بوجود آمده توسط ربات ها پاسخ دهیم.
كارمندان این هتل، ربات های گوناگونی همچون ربات دایناسور و ربات شبه انسان را شامل می شوند. این هتل، كار خویش را با حدود 80 ربات شروع كرد و بزودی ربات های بیشتری شامل انسان ها و سگ های رباتیك به آن افزود. در هر حال، مسافران اغلب از اختلال در كار ربات ها شكایت می كردند.


یكی از مسافران ادعا كرد كه ربات حاضر در اتاق با شنیدن صدای خرناس او، بیدارش كرده است. یكی از ربات ها موسوم به "چوری" (Churi)، اولین ربات دستیاری بود كه در این هتل استخدام شد و در همه اتاق ها هم حضور داشت اما میهمانان دریافتند كه این ربات حتی از عهده پاسخ دادن به سوالات ساده هم برنمی آید.


این هتل در قسمت پذیرش خود و پشت میز، دو ربات دایناسور قرار داده است. این ربات ها با كمك سنسورهای خود می توانند حركت مشتریان را تشخیص دهند و به آنها خوش آمد بگویند. ربات های دایناسور، به تبلتی متصل هستند كه به مشتریان امكان می دهد زبان مورد نظر خویش را هم انتخاب كنند.


نكته منفی حضور دایناسورها این بود كه مسافران در بدو ورود خود با دایناسورهای عظیم الجثه روبرو می شدند و این موضوع، برای بعضی از آنها كمی ناخوشایند بود.


"هیدئو سوادا"(Hideo Sawada)، مدیر هتل اظهار داشت: استفاده از ربات ها در این زمان، یك تلاش جدی برای به كار بردن فناوری و كاهش هزینه به حساب می آید. من امیدوارم كه در آینده ربات ها بتوانند از عهده انجام دادن 90 درصد از كارهای انسانی برآیند.1397/10/27
22:15:01
5.0 / 5
4468
تگهای خبر: ربات , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است