معاونت علمی اعلام كرد:

صادرات آسیاب ایرانی برای تولید نانوپودرها به بولیوی

صادرات آسیاب ایرانی برای تولید نانوپودرها به بولیوی

به گزارش با فناوری یك شركت فعال ایرانی در حوزه نانو كه مجوز آسیاب های تولید پودر نانو را از ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی دریافت كرده است، محصولات خویش را در سبد عرضه شده به كشور بولیوی قرار داد.به گزارش با فناوری به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، آسیاب كاری یكی از روش های متداول تهیه پودر است و یك شركت ایرانی آسیاب های پودر كننده مواد معدنی و اكسید فلزات در اندازه های نانومتری تولید كرده است. آسیاب گلوله ای سیاره ای و آسیاب پره گلوله این شركت گواهی نانو مقیاس را از ستاد توسعه فناوری نانودریافت كرده است.
به گفته حمیدرضا كمال آبادی فراهانی مدیرعامل این شركت، چهار محصول دیگر هم در فرآیند دریافت گواهی نانو مقیاس هستند.

وی در مورد فروش این محصولات در خارج از كشور اظهار داشت: به صورت مستقل مذاكراتی را برای عرضه محصولات برای صادرات آغاز نكرده ایم، اما با همكاری ستاد توسعه فناوری نانو آسیاب گلوله ای سیاره ای در سبد محصولات عرضه شده به بولیوی قرار گرفته است. ارزش این محصول در این سبد ۵ هزار و ۶۰۰ دلار است و امیدواریم این امر امكان صادرات بیشتر را برای ما فراهم آورد.

وی افزود: در مقوله فروش خارجی هم باید برای شركت های خارجی تولید جذابیت نماییم. كیفیت بالای محصولات به تنهایی نمی تواند در جلب مشتری خارجی مؤثر باشد؛ بلكه علاوه بر معقول و رقابتی كردن قیمت، داشتن ثبات اقتصادی و سیاسی در كشور هم می تواند در جلب كشورهای دیگر به خرید دستاوردهای نانویی ایران كمك نماید.

كمال آبادی در ادامه در مورد چالش های فروش محصولات دانش بنیان در داخل و خارج از كشور اظهار داشت: فروش محصولات نیازمند زمینه سازی های اولیه است. بعنوان مثال در بازار داخل فرصت نمایشگاهی می تواند در جلب اعتماد متقاضیان كالا تأثیرگذار باشد، اما از سوی دیگر زمان برگزاری نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت داخل می تواند میزان تقاضا و خرید مراكز تحقیقاتی دانشگاهی و پژوهشی را تغییر دهد كه می تواند در رابطه با زمان تأمین بودجه ی مراكز دولتی یا زمان امتحانات دانشجویان و اساتید باشد. ازاین رو بهترین زمان برگزاری نمایشگاه های این چنینی كه دارای یارانه های مصرفی هستند، اوایل پاییز است.

دستگاه آسیاب گلوله ای سیاره ای همچون تجهیزات متداول برای تولید نانو پودرهاست و همانطور كه از نام این دستگاه مشخص است، مانند سیارات منظومه ی شمسی دارای دو حركت وضعی( به دور خود) و انتقالی ( به دور مركز) است و این حركات سبب می گردد كه گلوله های آسیاب كننده به دیواره ها نچسبیده و به صورت مداوم در جهت قطر دایره ی محفظه پرتاپ شده و ابعاد پودرهای موجود در محفظه را تا حد نانو برسانند.

هر دو آسیاب این شركت ایرانی دارای خصوصیت پودر كردن ذرات در حد نانومتر، آلیاژسازی مكانیكی ذرات مختلف، امكان انجام واكنش شیمیایی در حین آسیاب كردن تحت گاز محافظ (قابل استفاده برای مواد معدنی و شیمیایی، سرامیك، فلز وغیره) است.

1397/10/17
13:27:22
5.0 / 5
4317
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است