مسكن های دولتی چین به فناوری تشخیص چهره مجهز می شوند

مسكن های دولتی چین به فناوری تشخیص چهره مجهز می شوند

با فناوری: خانه های دولتی شهر پكن به منظور افزایش ایمنی مستاجران و خانه هایشان به فناوری تشخیص چهره مجهز می شوند.به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، وابستگی چین به فناوری تشخیص چهره روز به روز در حال گسترش است و در جدیدترین قدم به مسكن های عمومی رسیده است.

پكن به دنبال استفاده وسیع از قفل هوشمند تشخیص چهره در پروژه های مسكن دولتی است تا امنیت مستاجران را تقویت كند، مانع از ورود غریبه ها به این خانه ها شود و از سوءاستفاده هایی مانند اجاره غیر قانونی جلوگیری كند.

این فناوری حتی اگر یك ساكن سالمند خانه را ترك كند و سپس مدت معینی بازنگردد، مدیریت ساختمان را باخبر می كند.

47 پروژه تا آخر سال 2018 از این تكنولوژی استفاده كردند، اما حالا پكن می خواهد آنرا در تك تك خانه ها نصب كند. این فناوری تا اواخر ژوئن سال 2019 برای حدود 120 هزار مستاجر در دسترس خواهد بود.

بحثی كه همیشه همراه با فناوری تشخیص چهره به میان می آید، بحث حریم خصوصی است و در این مورد هم با انتقادها و مخالفت هایی همراه شده است، چونكه با استفاده از فناوری تشخیص چهره، زمان دقیق ورود و خروج مستاجران مشخص است و شاید دعوت میهمان برای مستاجران سخت شود.

اما از آنجایی كه این مسكن ها عموما برای خانواده های كم درآمد است، ساكنان آن اغلب چاره ای جز قبول این شرایط و تحت نظارت بودن ندارند.
1397/10/12
18:50:04
5.0 / 5
4351
تگهای خبر: تكنولوژی , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است