افزایش نیم میلیارد دلاری بودجه اینترنت ماهواره ای اسپیس ایكس

افزایش نیم میلیارد دلاری بودجه اینترنت ماهواره ای اسپیس ایكس

با فناوری: پروژه بلندپروازانه خدمات اینترنت شركت فضایی اسپیس ایكس موسوم به ˮاستارلینكˮ(Starlink) كه توسط ˮایلان ماسكˮ اجرایی می شود، می خواهد 12 هزار ماهواره را برای دسترسی بهتر اینترنت در سراسر دنیا خصوصاً مناطق دورافتاده و كشورهای در حال توسعه به فضا پرتاب كند.به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از تك تایمز، شركت فضایی اسپیس ایكس به دنبال افزایش 500 میلیون دلاری بودجه پروژه اینترنت ماهواره ای "استارلینك" و رساندن ارزش آن به 30.5 میلیارد دلار است.

"ایلان ماسك" بنیانگذار شركت اسپیس ایكس می خواهد طی پروژه بلندپروازانه "استارلینك"، 12 هزار ماهواره را برای دسترسی بهتر به اینترنت در مناطق روستایی و كشورهای در حال توسعه به مدار زمین بفرستد.

بر اساس گزارش انتشار یافته توسط وال استریت ژورنال، پروژه "استارلینك" كه به بتازگی مورد تایید كمیسیون ارتباطات فدرال آمریكا(FCC) قرار گرفته است، شاهد افزایش نیم میلیارد دلاری بودجه خود از جانب سهام داران اسپیس ایكس و تسلا موتورز خواهد بود.

پیش از این، اسپیس ایكس گفته بود كه كهكشان ماهواره ای "استارلینك" در مداری پایین تر از مدار مقرر شده اولیه اجرا می گردد و این ماهواره ها به كاهش زباله های فضایی موجود در مدار زمین كمك می كنند و همین طور سیگنال های بهتری را به مناطق دورافتاده نمایش می دهند.

اسپیس ایكس می خواهد در مرحله اول، 4409 ماهواره را در مدار قرار دهد كه از این میان، 1584 ماهواره در مدار نزدیك به 550 كیلومتری بالای سطح زمین قرار می گیرند. مدارها در چنین فاصله ای عمر كوتاه تری دارند. چونكه به جو سقوط می كنند و سپس چند سال می سوزند.

از سوی دیگر، خیلی از ماهواره های ارتباطی معمولا در مدارهایی هستند كه بیشتر از هزار كیلومتر بالای سطح زمین هستند.

با این وجود اسپیس ایكس یك دیدگاه متفاوت دارد. این شركت در برنامه خود اعلام نمود كه مدارهای پایین تر چندین خاصیت جذاب را در طول عملیات نمایش می دهند و احتمال كمی وجود دارد كه به مشكل بخوریم.

تصمیم این شركت متاثر از پرتاب ماهواره آزمایشی خود موسوم به "تن تن" است كه در اوایل امسال پرتاب شد. اسپیس ایكس با پرتاب این ماهواره راه هایی برای مقابله با مضرات مدارهای ارتفاع پایین پیدا كرده است.

آنها انتظار دارند كه از مزایای این مدار همچون كاهش زمان ارسال و دریافت سیگنال از ماهواره بهره بگیرند.

اسپیس ایكس هم اكنون دارای ركورد 21 پرتاب موفقیت آمیز در سال 2018 است و یك ماهواره قدرتمند جی پی اس با نام "وسپوكی"(Vespucci) را آخر هفته گذشته بعنوان آخرین پرتاب سال 2018 با موفقیت پرتاب كرد.
1397/10/11
13:33:36
5.0 / 5
4461
تگهای خبر: آزمایش , اینترنت , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است