رئیس سازمان فضایی:

دستیابی به شبكه ماهواره های ناوبری در دستور كار قرار گرفت

دستیابی به شبكه ماهواره های ناوبری در دستور كار قرار گرفت

با فناوری: رئیس سازمان فضایی ایران با اشاره به وابستگی كسب و كارهای مكان محور به اطلاعات اظهار داشت: دستیابی به شبكه ماهواره های ناوبری در دستور كار قرار گرفت.به گزارش با فناوری به نقل از مهر، مرتضی براری در اینستاگرام نوشت: دسترسی پایدار به داده های ماهواره های ناوبری برای توسعه كسب و كارها و شبكه ناوبری كشور، اولویت و دغدغه سازمان فضایی ایران است.
رئیس سازمان فضایی ایران با اشاره به فراگیر شدن كسب و كارها برمبنای موقعیت مكانی در كشور اظهار داشت: امروزه داده های موقعیت یابی ماهواره ای جایگاه ممتازی در شكل گیری و توسعه كسب و كارهای نوین دارد و این كسب و كارها وابسته به این داده های ماهواره ای هستند و خیلی از آنها بر اساس این داده ها شكل گرفته و توسعه یافته اند.
وی با اشاره به شبكه های ماهواره های ناوبری جی پی اس آمریكا، گلوناس روسیه، بیدو چین و گالیله اروپا متذكر شد: وابستگی شدید تعداد بسیار زیادی از كسب و كارها و مشاغل به این شبكه ها و عدم پایداری برقراری ارتباط با آنها، برخی كشورها مانند ژاپن و هند را بر آن داشته تا علاوه بر استفاده از شبكه ماهواره های ناوبری جهانی، نسبت به توسعه شبكه منطقه ای باز اقدام نمایند.
معاون وزیر ارتباطات با اشاره به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و دستور ترزا می در خصوص طراحی و ساخت شبكه ماهواره های ناوبری بریتانیا اظهار داشت: شبكه ماهواره های ناوبری نقش بسیار مهم و استراتژیكی در توسعه و امنیت ناوبری كشور و رشد كسب و كارهای جدید دارد و دسترسی پایدار و مطمئن به این شبكه ها، برای توسعه و ارتقاء كسب و كارها و صنعت حمل و نقل مساله ای حیاتی می باشد.
رئیس سازمان فضایی ایران افزود: سازمان فضایی ایران باز در حال بررسی راهكاری برای دستیابی به شبكه ماهواره های ناوبری پایدار و مطمئن در این حوزه می باشد و در همین راستا در حال هماهنگی برای برگزاری جلساتی با متولیان حوزه حمل و نقل زمینی، ریلی، هوایی، جاده ای و دریایی و كسب و كارهای مكان مبنا است.
وی ادامه داد: دستیابی به این هدف نیازمند به مشاركت و تعامل تمامی بخش ها شامل دولتی و خصوصی است و سازمان فضایی از طرح های خلاقانه درباب نحوه تعامل و بهره برداری پایدار از شبكه ماهواره های ناوبری جهانی و احداث شبكه منطقه ای استقبال می كند چونكه وابستگی كسب و كارهای مبتنی بر مكان كه هر روزه بشكل باورنكردنی در كشور در حال توسعه هستند و صنعت حمل و نقل كشور بعنوان یك صنعت زیرساختی به شبكه ماهواره های ناوبری، مستلزم نمایش راهكاری برای دسترسی به بستری پایدار برای توسعه و امنیت این حوزه ها است.
رئیس سازمان فضایی ایران همین طور با اشاره به استقبال بخش خصوصی برای ورود و سرمایه گذاری در حوزه منظومه های ماهواره ای اظهار داشت: ورود بخش خصوصی به حوزه منظومه های ماهواره ای و بهره برداری از آن در جهت نمایش خدمات، نوید بخش تحولی نو در صنعت فضایی كشور است.
وی افزود: تا كنون چندین شركت خصوصی بزرگ و فعال در حوزه های مختلف، برای ورود به این حوزه اعلام آمادگی كرده اند و جلسات متعددی در این راستا برگزار شده است.
براری توانمندی ها و قابلیت های منظومه های ماهواره ای را موجب رشد و توسعه این بخش از فناوری فضایی دانست و اشاره كرد: امروزه با پیشرفت فناوری، احداث شبكه ای از ماهواره های بسیار كوچك بجای استفاده از یك یا دو ماهواره بزرگ، نه تنها مقرون به صرفه تر است بلكه ضمن كاهش ریسك می تواند اثربخشی و كاربردهای بیشتری باز داشته باشد.
رئیس سازمان فضایی ایران اضافه كرد: با عنایت به توسعه كاربردهای صنعت اینترنت اشیاء در حوزه های مختلف مانند انرژی، حمل ونقل، سلامت و... منظومه های ماهواره ای از محبوبیت جدیدی برخوردار شده و تبدیل به بستری برای تحقق ایده های جدید شده اند كه از آن بعنوان انقلاب فضایی نام می برند.

1397/09/30
13:34:13
5.0 / 5
4466
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است