مدرن ترین ربات روس تقلبی از آب در آمد

مدرن ترین ربات روس تقلبی از آب در آمد

با فناوری: یك شبكه خبری روسیه ویدئویی با عنوان مدرنترین ربات روسیه منتشر نموده كه می تواند حرف بزند و حركات انعطاف پذیر دارد اما مشخص شده در حقیقت هنرپیشه ای در لباس با ظاهر ربات بوده است.به گزارش با فناوری به نقل از آسوشیتدپرس، مشخص شد یك ربات روسی كه در تلویزیون ملی زنده روسیه، رقصید، جعلی بوده است.
در تلویزیون ملی روسیه اعلام گردید این ربات فناورانه كه «بوریس» نام دارد می تواند حركات انعطاف پذیری انجام دهد. اما تماشاچیان به سرعت به نرمی حركات او مشكوك شدند.
حالا مشخص شده كه این ربات در حقیقت یك هنرپیشه در لباس ربات بوده است و هیچ گونه ماشین آلات فناورانه ای در آن به كار نرفته است.

پس از انتشار تصاویری در فضای آنلاین كه به صورت واضح نشان داده است ربات فاقد سنسور است، موجی ازتردید و عدم قطعیت بوجود آمد. حتی در یك تصویر گردن انسان از زیر لباس ربات باز مشخص بود.
به هرحال مشخص شده بوریس در حقیقت یك لباس به قیمت ۳۸۰۰ دلار است كه «ربات آلیوشا» نام دارد و شركتی به نام Show Robots آنرا تولید كرده است.
این لباس گرانقیمت مجهز به میكروفون و نمایشگر تبلت است و ظاهر یك ربات را به صورت كامل نشان داده است اما یك فرد آنرا به تن می كند.
در مراسم گشایس یك انحمن علمی، این ربات باز حضور داشت و حتی با صدایی رباتیك اظهار داشته بود: من ریاضی بلدم اما می خواهم نقاشی یاد بگیرم.
كانال خبری Russia ۲۴ آنرا مدرنترین ربات كشور نامید. درهمین زمان تماشاچیان و كاربران آنلاین نسبت به این ربات مشكوك شدند. همین طور برخی اشاره كردند وقتی هیچ میكروفونی نزدیك ربات نبوده، چگونه او صحبت كرده است.
یك رسانه روسی به نام TJournal باز تصویر بوریس را از پشت سر منتشر نمود كه به صورت واضح گردن فرد در لباس ربات را نشان می داد.
Russia۲۴ این ویدئو را حذف كرده اما بیانیه درباره آن صادر نكرده است.

1397/09/22
13:30:23
5.0 / 5
4489
تگهای خبر: تولید , ربات , شركت , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است