بی اطلاعی ترامپ از دستگیری مدیر ارشد هواوی

بی اطلاعی ترامپ از دستگیری مدیر ارشد هواوی

با فناوری: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا هیچ اطلاعی از برنامه های مربوط به دستگیری مدیر ارشد امور مالی شركت هواوی نداشته است.به گزارش با فناوری به نقل از سی نت، منگ وانژو شنبه گذشته در كانادا و به درخواست دولت آمریكا دستگیر شده است. تحقیقات از وی در مورد همكاری برای دورزدن تحریم های آمریكا ضد ایران در جریان است.
این زن دختر رن ژنگ فی، موسس شركت هواوی شمرده می شود. ظاهرا علت ناآگاه ماندن ترامپ از این بازداشت آن است كه رئیس جمهور آمریكا در زمان این رخداد در حال گفتگو و مذاكره با رئیس جمهور كشور چین بوده است. هدف از این دیدار اختتام دادن به نبرد تجاری چین و آمریكا اعلام شده بود.

انتظار می رود منگ پس از رسیدگی اولیه به اتهاماتش در ونكوور كانادا به آمریكا تحویل داده شود. پس از دستگیری وی رسانه های چینی، آمریكا را به كوشش برای مقابله با گسترش فعالیت های جهانی هواوی متهم كرده وخواستار آزادی سریع او شدند. البته به نظر می آید چین قصد ندارد این سوژه را در گفتگوهای تجاری خود با آمریكا دخالت بدهد.
پیش از این زد تی ای و هواوی دو شركت بزرگ مخابراتی چینی به كوشش برای هك كردن و جاسوسی از شبكه های ارتباطی و مخابراتی آمریكا، استرالیا و ژاپن متهم شده و استفاده از تولیدات آنها در كشورهای مورد اشاره ممنوع یا محدود شده بود.
بر اساس اطلاعاتی كه به دنبال محاكمه اولیه مدیر ارشد امور مالی هواوی در كانادا انتشار یافته، وی با استفاده از یكی از شركت های تابع هواوی به نام اسكای كام به دور زدن تحریم های اقتصادی اعمال شده ضد ایران طی سال های 2009 تا 2014 كمك كرده است. وی كه به كلاهبرداری در روابط تجاری با ایران متهم شده، با خطر صدور 30 سال حكم زندان مواجه می باشد.
در همین حال دولت چین به كانادا آگهی داده كه هر چه سریع تر منگ وانژو را آزاد كند. چین این اقدام را غیرقانونی و بسیار زشت توصیف كرده و افزوده كه اگر كانادا از بازداشت وانژو دست برندارد با تبعات سنگینی مواجه خواهد شد.
در مقابل كریستیا فریلند وزیر خارجه كانادا تصریح كرده كه روابط با چین برای كانادا با ارزش است و دسترسی به خدمات كنسولی برای خانم منگ وانژو تضمین میگردد.

1397/09/18
20:19:30
5.0 / 5
4516
تگهای خبر: تحقیقات , تولید , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است